W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

II Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach „Echa Katynia” – zachęcamy do udziału!

06.04.2021

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na drugą edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach „Echa Katynia”. W programie pokazy filmów o tematyce totalitaryzmów, debaty oraz warsztaty dla twórców. Z uwagi na sytuację epidemiczną festiwal odbędzie się w formie online. Zapraszamy do udziału!

kolory, kamery, klisza

„Echa Katynia” po raz drugi

W październiku 2020 r. Instytut Pamięci Narodowej zainaugurował międzynarodowy festiwal filmowy, którego tematyka obejmuje szeroko rozumiane zagadnienie totalitaryzmu. W 80. rocznicę Zbrodni Katyńskiej pomysłodawcy przedsięwzięcia chcieli stworzyć przestrzeń do refleksji nad tym problemem nie tylko w ujęciu historycznym. Celem powstania festiwalu było zachęcenie odbiorców do międzynarodowego spojrzenia na problem totalitaryzmu – problem, który także i dzisiaj ma wpływ na życie milionów ludzi.

Z uwagi na sytuację epidemiczną II edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach „Echa Katynia” w całości będzie dostępna online.

Filmy o ludziach, pamięci i totalitaryzmie

Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni gatunków filmowych z całego świata. W ramach Festiwalu prezentowane są wielokrotnie nagradzane filmy, których wysoki poziom wrażliwości artystycznej i zajmująca treść mają być przyczynkiem do dyskusji o problemie totalitaryzmu. Widzowie będą mogli zobaczyć filmy pełnometrażowe, krótkie i średnie formy oraz premiery filmów dokumentalnych IPN.

Nie tylko seanse

Oprócz pokazów filmowych ważną częścią festiwalu będą warsztaty, spotkania tematyczne z reżyserami, producentami, historykami oraz ludźmi kultury i sztuki. Staną się one ważnym uzupełnieniem do treści zawartych w prezentowanych filmach.

Organizatorzy przewidzieli również panele dyskusyjne. W jednym z nich, dotyczącym wykorzystywania multimediów w edukacji historycznej, weźmie udział wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.

Program, zapowiedzi filmów oraz szczegóły niezbędne do wzięcia udziału w Festiwalu dostępne są na stronie.

Zachęcamy do wzięcia udziału!

{"register":{"columns":[]}}