W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Koncerty nr 10 i 11 w ramach obchodów 70-lecia naszej szkoły

15.11.2024

Na przedstawionych plakatach widzimy dwa różne wydarzenia kulturalne, związane z muzyką. Na pierwszym plakacie dominuje tytuł „Opowieści Patriotyczne” napisany odręcznym, artystycznym pismem na jasnym, niebieskim tle przypominającym chmury lub malarskie pociągnięcia pędzla. Poniżej znajduje się dopisek „koncert dla najmłodszych”. W dolnej części plakatu widoczna jest ilustracja przedstawiająca fragment wiolonczeli oraz klawiaturę fortepianu w biało-czerwonych barwach, symbolizujących polską flagę. Na dole podano szczegóły wydarzenia: data (15 listopada 2024 r.), godzina (9:45), miejsce (Towarzystwo Muzyczne, Przemyśl).). Po prawej stronie znajdują się logotypy organizatorów. Na drugim plakacie widnieje tytuł „Muzyka Polska w Towarzystwie Muzycznym”, również zapisany artystycznym pismem. Tło, podobnie jak w pierwszym plakacie, jest niebieskie z malarskimi elementami. W centralnej części widzimy ten sam graficzny motyw wiolonczeli i klawiatury w biało-czerwonych barwach. Na dole znajdują się szczegóły wydarzenia: data (15 listopada 2024 r.), godzina (9:30), miejsce (Towarzystwo Muzyczne w Przemyślu, Rynek 5). Na dole plakatu również umieszczono logotypy organizatorów oraz sponsorów. Oba plakaty mają podobny styl graficzny, nawiązujący do tematyki patriotycznej, z czytelnym podziałem na część informacyjną oraz ilustracyjną.

W dniu 15 listopada 2024 r. w Sali Koncertowej Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu odbyły się dwa koncerty jubileuszowe z cyklu 70 koncertów na 70-lecie szkoły - „Opowieści patriotyczne” oraz „Muzyka polska”.

Koncerty ten miały formę edukacyjną, zostały zorganizowane w ramach współpracy naszej szkoły z Towarzystwem Muzycznym w Przemyślu i adresowany były do uczniów klas 1 – 3 oraz 4 – 8 ze szkół podstawowych z naszego regionu.

Na scenie wystąpili: Grzegorz Weryk (klarnet), Grzegorz Polnik (saksofon), Anastasiia Atamas (flet), Dominik Wojtyna (kontrabas), trio obojowe w składzie Martyna Pudlik, Kamila Górka i Emilia Przybocka, Magdalena Teleśnicka (gitara) oraz Antoni Sarnicki (fortepian).

Uczniom przy fortepianie towarzyszyli Andrzej Bednarski i Wojciech Majchrowicz.

W programie usłyszeliśmy utwory F. Chopina, I. J. Paderewskiego, M. Matuszewskiego, J. Ludwika, F. Horeckiego oraz W. Kilara, którego „Polonez” stał się tłem muzycznym do prezentacji tańca – poloneza w wykonaniu Piotra Jopa i Magdaleny Babiak.

Uczniów do koncertu przygotowali nauczyciele: Anna Fednar, Agnieszka Kłos, Bartosz Piekarski, Oksana Masna, Andrzej Rusinowski, Anatol Szamli i Jacek Szott.

Koncert poprowadziła Anna Wiatrowska-Wawro. 

Dzieci i młodzież z dużym zainteresowaniem słuchały prezentowanych utworów, ochoczo odpowiadały na pytania prowadzącej, a także zapoznały się z prezentowanymi instrumentami.

Zdjęcia: Renata Witkowska i Jacek Szott
 

{"register":{"columns":[]}}