Regulamin konkursu Super Ucho 2024
IX SZKOLNY KONKURS Z KSZTAŁCENIA SŁUCHU „SUPER UCHO”
dla uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu
Regulamin:
1. Organizatorem Konkursu „SUPER UCHO” jest Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu.
2. Konkurs „SUPER UCHO” jest konkursem wewnątrzszkolnym, przeznaczonym dla uczniów klas V–VIII OSM I st. oraz klas I-III OSM II st. Udział w konkursie NIE jest obowiązkowy.
3. Konkurs odbędzie się w dniu 10.06.2024 r. w budynkach szkoły przy ul. Piętnastolecia 24 (klasy V–VIII OSM I st.) oraz ul. Moniuszki 41 (klasy I–III OSM II st.).
4. Konkurs zostanie przeprowadzony przez wyznaczoną komisję na zasadzie testu
z różnorodnymi rodzajami pytań w poszczególnych kategoriach wiekowych:
- kategoria I: klasy V–VI OSM I st.,
- kategoria II: klasy VII–VIII OSM I st.,
- kategoria III: klasy I–III OSM II st.
Zadaniem komisji będzie kontrola uczestników w trakcie przeprowadzenia testu oraz sprawdzenie prac konkursowych zgodnie z wcześniej ustaloną punktacją. W skład komisji wejdą nauczyciele teorii muzyki odpowiedzialni za organizację Konkursu.
5. Konkurs zostanie poprzedzony eliminacjami, które odbędą się w dniach 13 –17.05.2024 r.
w kategoriach zgodnych z kategoriami konkursowymi. Eliminacje oparte będą na krótkim teście słuchowym, który przeprowadzony zostanie na lekcjach kształcenia słuchu przez nauczycieli uczących tego przedmiotu w poszczególnych klasach. Uczniowie z najwyższymi wynikami zakwalifikują się do konkursu głównego. W przypadku takiej samej liczby punktów o awansie do konkursu głównego decydować będzie średnia z przedmiotu kształcenie słuchu za I półrocze roku szkolnego 2023/2024.
6. Konkurs jest anonimowy. Każdy uczestnik przed przystąpieniem do konkursu będzie losować swoje godło – nazwisko kompozytora muzyki klasycznej. Zadaniem uczestników będzie zakodowanie swoich prac konkursowych za pomocą wylosowanego godła. Odtajnienie prac nastąpi dopiero przed wręczeniem nagród.
6. Zadania konkursowe zostaną przygotowane przez nauczycieli kształcenia słuchu zgodnie
z poziomem nauczania na poszczególnych etapach. Zadania konkursowe oparte będą na przykładach z muzyki rozrywkowej, jazzowej, filmowej i klasycznej, a także na wszelkich zjawiskach dźwiękowych otaczającej nas rzeczywistości. Poruszane w nich problemy będą zgodne z podstawą programową przedmiotu kształcenie słuchu dla poszczególnych etapów nauczania.
7. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 13 –17.06.2024 r.
8. Dla laureatów przewidziane są medale (złoty, srebrny i brązowy), drobne nagrody rzeczowe
i dyplomy, a także dyplomy wyróżnienia dla uczniów, którzy osiągną znaczący, acz nie najlepszy wynik w konkursie. Komisja konkursowa zastrzega sobie prawo do decydowania o ilości i rodzaju (stopniu) przyznawanych nagród i wyróżnień. Dodatkowo zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają ocenę końcoworoczną o stopień wyższą od oceny, która wynikała ze średniej ocen zdobytych przez nich z przedmiotu kształcenie słuchu w roku szkolnym 2023/2024.
9. Nauczyciele odpowiedzialni za organizację Konkursu:
- Dariusz Latosi,
- Marcin Ciupidro,
- Katarzyna Niedźwiedzka-Szerment,
- Bogusława Bednarczyk,
- Anna Pobiedzińska.