W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Działanie 2.7 Świadomy konsument


1. Czy w ramach działania świadomy konsument beneficjenta zbiorowego w jednej operacji może stanowić stowarzyszenie oraz członek tego stowarzyszenia?

Stowarzyszenie skupiające i działające w imieniu swoich członków, występując o dofinansowanie w ramach działania Świadomy konsument nie może tworzyć beneficjenta zbiorowego wraz z podmiotem, który jest jego członkiem.

2. Czy dany podmiot może wchodzić w skład beneficjenta zbiorowego w kilku wnioskach o dofinansowanie składanych w jednym naborze? 

Dany podmiot może wchodzić w skład beneficjenta zbiorowego w kilku wnioskach o dofinansowanie składanych w jednym naborze pod warunkiem, że skład podmiotów tworzących beneficjenta zbiorowego w poszczególnych wnioskach będzie różny. 

3. W jakim przypadku możliwe jest uzyskanie 20 pkt z tytułu kryterium Zasięg terytorialny operacji (operacja zakłada oddziaływanie międzynarodowe)?

Informacja na temat zasięgu oddziaływania operacji musi być wskazana we wniosku o dofinansowanie (opis operacji, uzasadnienie wyboru kryterium). Uzyskanie 20 pkt w ramach ww. kryterium będzie możliwe wówczas, gdy z informacji zawartych we wniosku jednoznacznie będzie wynikać, że operacja ma oddziaływanie międzynarodowe i które stanowi znaczny udział w tej operacji.  

4. Co rozumie się pod pojęciem krajowego produktu rybnego w ramach operacji mających na celu zwiększenie popytu i konkurencyjności jako jednego z warunków otrzymania pomocy na poziomie 95% kosztów kwalifikowalnych?

Krajowy produkt rybny jest to produkt rybny wyprodukowany na terenie Polski.

5. Czy koszty pośrednio związane z realizacją celu operacji, finansowane na podstawie stawki ryczałtowej w wysokości do 7% wartości kosztów kwalifikowalnych operacji bezpośrednio związanych z realizacją celu tej operacji wymagają:
a)    wykazania w opisie operacji we wniosku o dofinansowanie?
b)    przedstawienia we wniosku o dofinansowanie dokumentów potwierdzających ich racjonalność?
c)    udokumentowania we wniosku o płatność faktu ich poniesienia np. fakturami, dowodami zapłatami, w tym także przeprowadzenie konkurencyjnego wyboru wykonawcy?

Ad a) 
Wnioskodawca nie ma obowiązku wykazania we wniosku na co przeznaczone będą te środki.
Ad b) 
Przedstawienie we wniosku o dofinansowanie  dokumentów potwierdzających racjonalność kosztów nie jest wymagane.
Ad c) 
Na etapie wniosku o płatność nie jest wymagane udokumentowanie wydatków poniesionych na koszty pośrednie, jak również przeprowadzenie konkurencyjnego wyboru wykonawcy. 

6.Czy wnioskodawca, w przypadku, gdy nie ma obowiązku przedstawiania do Agencji wraz z wnioskiem o płatność dokumentów potwierdzających poniesienie kosztów pośrednich, zobowiązany jest do ich gromadzenia i przechowywania w ramach dokumentacji związanej z projektem?

Beneficjent nie ma obowiązku gromadzenia i przechowywania dokumentów potwierdzających poniesienie kosztów pośrednich tj.  faktur i innych dokumentów księgowych o równoważnej wartości dowodowej na potwierdzenie poniesienia tych kosztów w ramach projektu.
 

{"register":{"columns":[]}}