W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja dla ubiegających się o pomoc w ramach naboru dotyczącego działania 2.2 Inwestycje i innowacje w akwakulturze (grupa operacji inwestycje w akwakulturze mające na celu zwiększenie zdolności produkcyjnej).

23.05.2024

Pomoc w naborze może zostać przyznana wyłącznie na inwestycje prowadzące do zwiększenia zdolności produkcyjnej.

Zakładany do osiągnięcia (w wyniku realizacji operacji) wzrost zdolności produkcyjnej obiektu chowu lub hodowli ryb, jest oceniany przez Agencję w szczególności w oparciu o informacje zawarte w obligatoryjnym załączniku do wniosku o dofinansowanie - dokumencie potwierdzającym zakładany wzrost zdolności produkcyjnej.

Ponieważ przepisy rozporządzenia wykonawczego dla Priorytetu 2 nie przewidują wzoru ww. załącznika, dokumentem potwierdzającym zakładany wzrost zdolności produkcyjnej może być np. opinia instytucji naukowo-badawczej, opinia autorytetu w dziedzinie akwakultury, kalkulacja własna wnioskodawcy oparta na dokumentacji technicznej obiektu chowu lub hodowli ryb, opracowaniach naukowych, danych statystycznych, literaturze i prasie branżowej, ogólnodostępnych materiałach informacyjnych, itp.

Informacje zawarte w ww. załączniku powinny być spójne z danymi zawartymi we wniosku o dofinansowanie i pozostałych załącznikach.

Samo oświadczenie wnioskodawcy, niezawierające informacji na temat sposobu (metodyki) określenia wzrostu zdolności produkcyjnej, nie będzie uznane za dokument potwierdzający zakładany wzrost zdolności produkcyjnej.

Planowany do osiągnięcia (w wyniku realizacji operacji) wzrost zdolności produkcyjnej obiektu chowu lub hodowli ryb, to także jedno z kryteriów wyboru operacji decydujących o kolejności wniosku o dofinansowanie na liście rankingowej. Warunkiem koniecznym do przyznania punktów z tytułu przedmiotowego kryterium jest wykazanie przez wnioskodawcę w dokumentacji aplikacyjnej, że wzrost produkcji może zostać osiągnięty na danym poziomie.

  • W przypadku, gdy do wniosku o dofinansowanie nie zostanie załączony dokument potwierdzający zakładany wzrost zdolności produkcyjnej, a wnioskodawca w uzasadnieniu wyboru kryterium i opisie projektu nie wskaże źródła danych potwierdzającego spełnienie kryterium, punkty z tytułu tego kryterium nie będą mogły zostać przyznane przez ARiMR.
  • Zgodnie z przepisami rozporządzenia wykonawczego w sprawie Priorytetu 2, do dalszej oceny mogą zostać zakwalifikowane wyłącznie wnioski o dofinansowanie, które w ramach wszystkich kryteriów wyboru operacji otrzymają minimum 20 punktów.

UWAGA!

Na etapie weryfikacji kryteriów wyboru operacji wnioskodawca nie ma możliwości dokonywania zmian we wniosku o dofinansowanie, nie jest też wzywany do składania wyjaśnień i uzupełnień. Nie przysługuje mu również żadna forma odwołania w zakresie punktacji przyznanej przez Agencję. Dlatego w interesie wnioskodawcy jest, aby wniosek złożony w systemie CST2021 zawierał wszystkie informacje i załączniki niezbędne do prawidłowej oceny i przyznania punktów za kryteria wyboru operacji!

{"register":{"columns":[]}}