Kultura polska
Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorami cyfrowymi polskich instytucji kultury, które proponują niezwykle bogatą ofertę, umożliwiającą kontakt ze sztuką w przestrzeni internetowej.
W naszych mediach społecznościowych publikujemy najnowsze informacje dotyczące aktualnej oferty polskich instytucji kultury, wybór spacerów po wystawach, linki do transmisji koncertów oraz relacje wideo, dzięki którym możemy spotkać się online.
Facebook: @PLnoBrasil
Twitter: @PLnoBrasil
Zachęcamy do oglądania koncertów i do wirtualnego zwiedzania niezwykłych kolekcji.
Na oficjalnej stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w zakładce Kultura w Sieci, znajdziecie Państwo pełną listę polskich instytucji kulturalnych.
Zapraszamy!
Teatr Wielki - Opera Narodowa
Wśród propozycji serwisu Vod Teatru Wielkiego Opery Narodowej, dostępnych bezpłatnie, w wysokiej rozdzielczości w trybie live lub on demand, znajdziemy m.in. rejestracje transmisji internetowych koncertów, oper, baletów, wirtualne spacery i specjalną ofertę dla dzieci.
- Strona: http://vod.teatrwielki.pl/
- Facebook: @operanarodowa
- Twitter: @Opera_Narodowa
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
Zapraszamy Państwa do wysłuchania Niedzielnych Recitali Chopinowskich on-line. Koncerty są transmitowane w każdą niedzielę o godzinie 12.00 (07.00 czasu lokalnego w Brasilii) na kanale YouTube Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, a także na portalu NIFC na Facebooku.
- Strona: https://nifc.pl/pl
- Facebook: @instytut.chopina
- YouTube: Chopin Institute
- Twitter: @ChopinInstitute
Muzeum Narodowe w Krakowie
Cyfrowa kolekcja zbiorów, wirtualne zwiedzanie, edukacyjne karty pracy oraz quizy i filmy w mediach społecznościowych, to tylko niektóre z pomysłów na bycie w kontakcie ze sztuką bez wychodzenia z domu. Dzięki przyjęciu polityki otwartości i udostępnieniu w wysokiej rozdzielczości fotografii cyfrowych oraz skanów obiektów, Muzeum Narodowe w Krakowie dołączyło do grona światowych instytucji propagujących dobre praktyki w zakresie upowszechniania zbiorów za pomocą Internetu.
- Serwis www.zbiory.mnk.pl stanowi podstawowe źródło internetowe, w którym zdigitalizowano ponad 136 tys. dzieł znajdujących się w oddziałach MNK.
- iMNK - wirtualne Muzeum Narodowe w Krakowie: www.imnk.pl.
- Biblioteka Cyfrowa z kolekcji Biblioteki MNK i Biblioteki Książąt Czartoryskich, dostępna on-line: https://cyfrowe.mnk.pl/dlibra
- Mediateka MNK: http://mediatekamnk.pl/, będąca archiwum Muzeum Narodowego w Krakowie.
- Wirtualny spacer po pięciu oddziałach Muzeum.
- Facebook: @muzeum.narodowe.krakow
- YouTube: Muzeum Narodowe w Krakowie
- Twitter: @MNKrk