Biblioteka
Uwaga !
Biblioteka Centrum Edukacji Artystycznej zmieniła lokalizację.
Obecnie zbiory są dostępne dla Czytelników pod adresem:
ul. Mikołaja Kopernika 36/40, 00-924 Warszawa, III piętro, pokój 314.
Kontakt z biblioteką: bibliotekacea@cea.art.pl
Zapraszamy do biblioteki CEA
w poniedziałki: 12.00 – 19.00 i czwartki: 9.00 – 16.00 z dowodem osobistym
Informacja:
Księgozbiór CENSA jest dostępny w bibliotece CEA.
Poradnik dla czytelnika
Szanowny Czytelniku,
udostępniamy katalog biblioteki CEA abyś mógł swobodnie wyszukiwać potrzebne Ci materiały, przeszukując nasze zasoby „chwytać natchnienie” do swojej pracy i zgłaszając swoje potrzeby - wpływać na nasze plany wzbogacenia oferty biblioteki.
Każdy posiadany przez nas dokument został opisany wieloma hasłami, aby wyjść naprzeciw Państwa poszukiwaniom i różnym tokom myślenia. Na początku warto przejrzeć hasła przedmiotowe, aby się z nimi zapoznać, przynajmniej w dziedzinie Państwu najbliższej. Z czasem poruszanie się w sieci haseł powinno być coraz bardziej przyjazne, tym bardziej, że są ze sobą powiązane i np. kliknięcie na karcie dokumentu tytułu serii odsyła nas automatycznie do innych zbiorów w tej serii.
Starano się każdy dokument zaopatrzyć w hasła ogólne oraz jednocześnie o wysokim stopniu szczegółowości, by nie można go było pominąć przy wyszukiwaniu przedmiotowym. Np. można wyszukiwać pozycje zawężone do haseł „pedagogika twórczości”, „psychologia emocji” – ale znajdziemy je również pod hasłami ogólnymi jak „pedagogika”, „psychologia”.
Ze względu na specyfikę biblioteki bardzo rozbudowano hasła dotyczące sztuk. Nuty na dany instrument należy szukać pod hasłem „muzyka+ przymiotnik”, np. „muzyka skrzypcowa”, „muzyka fletowa”, ale uwaga ! istnieją wyjątki np. „muzyka na trąbkę”, „muzyka na róg”, warto przejrzeć hasła zaczynające się „muzyka na ...”.
W katalogu przedmiotowym uwzględniono hasła dot. form muzycznych, reprezentowanych przez przynajmniej kilka dokumentów np. „Etiudy”, „Sonatiny”. Bardzo ogólnym hasłem jest hasło „Kompozytorzy”, pod którym Czytelnik znajdzie wszystkie książki o kompozytorach i ich twórczości, jakie posiadamy. Szukając „Pieśni ludowych” lub „Pieśni polskich” sprawdź także hasło „Pieśni” .
Starano się także uwzględnić wykonawców na dokumentach dźwiękowych, które posiadamy, można więc poszukiwać w katalogu alfabetycznym nazwisk muzyków.
Stworzono hasło „Nauka gry na instrumencie”, do którego podpięte są dokumenty łatwe wykonawczo, zalecone do użytku szkolnego, lub ćwiczące podstawowe umiejętności gry.
Pod hasłami „Edukacja muzyczna” lub „Edukacja artystyczna” umieszczono pozycje, które mogą się przydać w nauczaniu powyższych przedmiotów.
Pod hasłem „Nauczyciele” będzie można znaleźć nie tylko historyczne postaci pedagogów, ale także pozycje, które uznano za interesujące dla nauczycieli niezależnie od nauczanego przedmiotu.
Życzymy satysfakcjonujących poszukiwań.
UWAGA !!! - zamieszczamy wyłącznie katalog, a po egzemplarze trzeba do nas przyjechać.
Materiały
Regulamin udostępniania zbiorówRegulamin_biblioteki_CEA.pdf 0.27MB