W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Laureaci III edycji Ogólnopolskiego konkursu” Świat z mojego okna”

23.07.2021

Laureaci III edycji Ogólnopolskiego konkursu” Świat z mojego okna” na projekt edukacyjno – artystyczny ogłoszony w ramach Programu Grantowego “Wena” Fundacji Rodziny Staraków.

Kolorowa grafika III edycji konkursu Programu Grantowego „Wena”

Centrum Edukacji Artystycznej, wyrażając swe uznanie dla działań Fundacji Rodziny Staraków na rzecz motywowania młodzieży szkolnej w czasie pandemii do aktywności twórczej, objęło swoim patronatem III edycję konkursu „Świat z mojego okna”. 

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie kontynuując wparcie dla konkursów organizowanych w ramach Programu Grantowy „Wena” jako Partner tegorocznej edycji wyraziła swoje przekonanie, iż podejmowane działania przyczyniają się do promowania sztuki, otwierają nowe perspektywy rozwoju, motywują do działań twórczych, poprzez finansowanie nowatorskich, autorskie projektów realizowanych przez  młodzież uczącą się w liceach plastycznych. 

W dniu 26 czerwca w Zakopanem, Kapituła Konkursowa w składzie: 

Anna Woźniak – Starak – Przewodnicząca Kapituły
Prof. dr hab. Piotr Korduba  - Wiceprzewodniczący kapituły, Dyrektor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, 
Prof.  Tomasz Milanowski – Dziekan Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, 
Sebastian Cichocki – Kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, 
Helena Czernecka – Kolekcjonerka sztuki
Rossan Orlandii – Kuratorka, projektantka, właścicielka „ Galleria Rossana Orlandi” w Mediolanie, 

zarekomendowała Zarządowi Fundacji Rodziny Staraków 10 projektów jako   laureatów III edycji konkursu Programu Grantowego „Wena”.

Zarząd Fundacji w oparciu o rekomendację Kapituły podjął uchwałę o finasowaniu 10 wyróżnionych projektach, opartych na bardzo ciekawych i nowatorskich założeniach, reprezentujących wysoki poziom edukacyjny i artystyczny. 

Podejmowane w projektach działania twórcze nawiązują  do tradycji kulturowych  regionów, mają szerokie  oddziaływanie  społeczne,  a niektóre międzynarodowy charakter.  
Pozytywne okazało się to, że temat konkursu i działania związane z przygotowaniem aplikacji  bardzo wspomogły proces integracji uczniów po powrocie do szkoły po długiej przerwie spowodowanej covidowymi restrykcjami. 

Wszystkim laureatom bardzo serdecznie gratulujemy!

Materiały

Prezentacja 10 nagrodzonych projektów
{"register":{"columns":[]}}