W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót
Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa Rzeczpospolita Polska Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

InterScienceCloud - Zintegrowana platforma informacji o działalności naukowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Internetowa baza stworzona w celu udostępniania danych z wielu obszarów działalności naukowej na jednej wspólnej platformie webowej. Strona udostępnia informacje z zakresu dorobku naukowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w sposób przejrzysty i dostosowany dla wielu grup odbiorców ISP.

InterScienceCloud” - Zintegrowana Platforma Informacji O Działalności Naukowej Uniwersytetu Medycznego W Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi w cyfrowej odsłonie

Dzięki ogromnej bazie danych naukowych na platformie InterScienceCloud znajdziemy nie tylko źródłowe dane badawcze, ale także publikacje i informacje patentowe, usługi i aparaturę medyczną oraz zdigitalizowane obiekty medyczne.

Dla kogo?

Naprawdę każdy z nas będzie mógł znaleźć na platformie InterScienceCloud coś dla siebie! Adresatem platformy są nie tylko lekarze, pracownicy naukowy czy absolwenci, ale również wszyscy uczniowie, studenci, a nawet pacjenci!

Cele projektu

  • Głównym celem projektu jest poprawa dostępu do informacji o prowadzonych i ukończonych projektach naukowo-badawczych oraz zasobach naukowych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
  • To także poszerzenie wiedzy na temat zasobów naukowych, poprzez wzrost aktywności naukowej i wymiany doświadczeń pomiędzy jednostkami naukowymi w wyniku udostępnionych zasobów nauki, w tym danych badawczych.
  • Kolejnym celem jest również poprawa liczby i jakości badań naukowych i populacyjnych w otoczeniu naukowym i społeczno-gospodarczym w oparciu o udostępnione zasoby nauki, w tym dane badawcze. 

Korzyści płynące z projektu

Stworzenie platformy działającej na zasadzie otwartej nauki niesie ze sobą wiele korzyści takich jak:

  • Promowanie badań naukowych i wzrost potencjału kadry naukowej uczelni.
  • Wsparcie edukacji studentów poprzez ułatwienie im dostępu do materiałów dydaktycznych.
  • Dla autorów: wzrost cytowalności prac umieszczonych w otwartym dostępie, zwiększenie „widoczności” dorobku naukowego, umożliwienie „self-archivingu” (skracanie czasu prezentowania wyników badań – w oczekiwaniu na publikację w komercyjnym czasopiśmie autor archiwizuje pracę w repozytorium, upowszechniając od razu jej wyniki).
  • Zapewnienie automatycznego generowania zestawień bibliometrycznych dla tworzenia wniosków grantowych, oceny indywidualnego dorobku naukowego dla potrzeb konkursów i awansów naukowych, a także raportowania do jednostek centralnych w ramach okresowej oceny parametrycznej jednostek naukowych; rozpowszechnianie informacji o potencjale naukowym i lepsze zarządzanie potencjałem naukowym przez uczelnię.
  • Sposób udostępniania danych zapewni zarówno prezentowanie zasobów nauki, jak i stymulację interakcji pomiędzy zasobami, a użytkownikami (prezentacja pól skojarzonych).
  • Wzrost jakości i liczby badań naukowych i populacyjnych dzięki możliwości skonfrontowania prowadzonych prac badawczych, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz zwiększenia aktywności w środowisku naukowym w oparciu o szerokie spektrum dostępnych źródeł naukowych.

Przekonaj się sam i odwiedź stronę: https://isc.umed.pl/search/index.html

Dane projektu

Program: Program Operacyjny Polska Cyfrowa

Działanie: 2.3 Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego

Poddziałanie: 2.3.1 Cyfrowe udostępnienie informacji sektora publicznego ze źródeł administracyjnych i zasobów nauki

Fundusz: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Perspektywa: 2014 – 2020

Finansowanie

Wartość projektu: 6 068 387,09 zł (wkład UE 5 135 675,99 zł brutto).

Wydatki kwalifikowalne: 6 061 729,09 zł

Dofinansowanie: 6 061 729,09 zł

Składają się na nią koszty przygotowania narzędzi informatycznych, koszty digitalizacji oraz koszty promocji i zarządzania projektem. Projekt nie przewiduje zakupów infrastrukturalnych i w całości był realizowany przy wykorzystaniu własnych zasobów sprzętowych uczelni.

 

{"register":{"columns":[]}}