Program Operacyjny Polska Cyfrowa - oś II: E-Administracja i Otwarty Urząd
-
Aplikacja Znajda.orgCelem przyświecającym powstaniu projektu jest opracowanie i wdrożenie na rynek aplikacji, która pozwoli na ewidencjonowanie zagubionych zwierząt, a także walkę z ich bezdomnością przy wykorzystaniu danych Informacji Sektora Publicznego udostępnionych na Geoportal.gov.
-
Patrimonium - Zabytki piśmiennictwaProjekt „Patrimonium – zabytki piśmiennictwa” to kontynuacja digitalizacji zbiorów specjalnych – w tym najważniejszych zabytków Narodowego Zasobu Bibliotecznego – Biblioteki Narodowej oraz Biblioteki Jagiellońskiej i udostępnienie ich za pośrednictwem biblioteki cyfrowej POLONA.
-
MOST WIEDZY – Portal z wiedzą dla CiebieMOST Wiedzy to nowoczesna platforma integrująca informacje pochodzące z różnych źródeł na temat zasobów, możliwości naukowych i potencjału biznesowego uczelni. Są one prezentowane w sposób przyjazny, atrakcyjny i kontekstowy.
-
Wrota StatystykiWROTA STATYSTYKI – Włącz dane! Informacje o sytuacji ekonomicznej, demograficznej i społecznej oraz o środowisku naturalnym Polski w otwartym dostępie dla każdego!
-
Opracowanie generatora wniosków oraz pism sądowych w zakresie prawa gospodarczego, wykorzystującego informacje sektora publicznego (ISP)Przedmiotem projektu jest opracowanie i wdrożenie przez firmę DR ZIEMBINSKI & PARTNERS Sp. z o.o. nowej e-usługi przygotowywania wniosków oraz pism sądowych w zakresie spraw gospodarczych. Usługa jest świadczona głównie przez aplikację elektroniczną, poprzez wykorzystanie treści otwartych zasobów informacji sektora publicznego.
-
Repozytorium Robotyki - cyfrowe udostępnianie zasobów nauki z obszaru robotyki.Repozytorium Robotyki to unikatowe kompendium, dostępne powszechnie i bezpłatnie. W zdigitalizowanej formie udostępnione są zgromadzone w Łukasiewicz – PIAP prace naukowe, badawcze i rozwojowe z zakresu robotyki oraz obszarów pokrewnych, takich jak automatyka, pomiary, sztuczna inteligencja, rozpoznawanie obrazów, przetwarzanie mobilne itp. Użytkownicy repozytorium mają także dostęp do raportów z badań, czasopism, opisów projektów urządzeń oraz elementów robotycznych, a ponadto do bogatych zasobów biblioteki instytutu Łukasiewicz – PIAP.
-
Projekt: „Udostępnianie filmowych zasobów kultury przy zastosowaniu technologii nowej generacji – Al (artificial intelligence), digitalizacja fonoteki WFDiF oraz cyfrowa rekonstrukcja polskich filmów dokumentalnych”Szybki i łatwy dostęp do 10 000 sztuk materiałów dźwiękowo-muzycznych z fonoteki WFDiF dostępnych do tej pory wyłącznie na taśmie magnetofonowej lub płytach.
-
Digitalizacja zasobów kultury, w tym materiałów archiwalnych, zwiększenie dostępności i poprawa jakości zasobów kultury udostępnianych cyfrowo znajdujących się w zasobach FINAPonad 23 mln zł na digitalizację i rekonstrukcję polskich filmów! „C.K. Dezerterzy” Janusza Majewskiego, „Rozmowy kontrolowane” Sylwestra Chęcińskiego, „Znachor” Jerzego Hoffmana, „Wielka droga” Michała Waszyńskiego – takie tytuły znajdą się wśród filmów, których digitalizację i rekonstrukcję rozpoczęła Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
-
Ucyfrowienie zasobów akademickich regionu kujawsko-pomorskiego dla potrzeb nauki i dydaktyki całego kraju.Celem projektu było zwiększenie powszechnego dostępu do wysokiej jakości informacji sektora publicznego ze źródeł nauki pozostających w dyspozycji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a także umożliwienie ich ponownego wykorzystania.
-
HEREDITAS – Digitalizacja i Udostępnienie Zbiorów Muzeum Narodowego w WarszawieAż 15 306 884,82 zł na digitalizację zbiorów będących w zasobach Muzeum Narodowego w Warszawie!