W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Chroń bioróżnorodność

07.04.2023

Chcesz poznać proste sposoby wspierające różnorodność biologiczną? Ciekawi Cię, w jaki sposób torfowiska i inne mokradła wpływają na jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy? Nie wiesz jakie rośliny sadzić, żeby nie szkodzić rodzimej różnorodności biologicznej? Zastanawiasz się, dlaczego niektóre gatunki znikają z naszego otoczenia, a pojawiają się inne obce dla lokalnej przyrody? Zachęcamy do śledzenia ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Klimatu i Środowiska „Chroń bioróżnorodność”.

Baner Bioróżnorodność

Poprzez kampanię chcemy zwrócić uwagę, że ekosystemy zapewniają nam mnóstwo korzyści, a ich odtworzenie – jeśli zostaną zniszczone – w wielu przypadkach będzie po prostu niemożliwe. Nasza działalność, często niezamierzona może powodować np. zanikanie siedlisk, nadmierną eksploatację zasobów, napływ inwazyjnych gatunków obcych oraz zanieczyszczenie środowiska. Dlatego w ramach zaplanowanych działań, przybliżymy zagadnienia związane z bioróżnorodnością i jej rolą w życiu człowieka. Będziemy też mówić o zagrożeniach wynikających z utraty różnorodności biologicznej oraz o tym, co możemy zrobić by ją chronić. Zabierzemy Was również nad jedno z największych torfowisk bałtyckich w Polsce, opowiemy o gatunkach przywróconych przyrodzie i podpowiemy, jak tworzyć własne, różnorodne biologicznie ogródki.

W ramach kampanii, już 17 kwietnia odbędą lekcje on-line poświęcone różnorodności biologicznej, skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych. Wspierając edukację ekologiczną prowadzoną przez nauczycieli, przygotowaliśmy także scenariusze lekcji z materiałami do wykorzystania podczas zajęć. Już wkrótce znajdziecie je na stronie kampanii www.bioroznorodnosc.gov.pl, w zakładce „Dla szkół”. Planujemy również organizację warsztatów on-line dla przedstawicieli gmin miejskich i wiejskich. O terminie wydarzenia poinformujemy Was w zakładce „Dla samorządów”.

Ponadto, w ramach kampanii, realizowane będą działania informacyjno-edukacyjne w prasie ogólnopolskiej oraz Internecie. Kampanię wspierać będą influencerzy i popularyzatorzy nauki, którzy na swoich kanałach podzielą się wiedzą na temat zagadnień związanych z ochroną różnorodności biologicznej.

Więcej informacji na: www.bioroznorodnosc.gov.pl

KV kampanii biroznorodnosc

 

  

mkis

nfosigw

{"register":{"columns":[]}}