Opracowanie rekomendacji dla dostępnych działań edukacyjnych, prowadzonych przez jednostki organizacyjne Lasów Państwowych
04.09.2024
Departament Europejskiego Funduszu Społecznego (DZF), Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, z siedzibą przy ul. Wspólna 2/4, 00-926 w Warszawie, zaprasza do składania ofert na opracowanie rekomendacji dla dostępnych działań edukacyjnych, prowadzonych przez jednostki organizacyjne Lasów Państwowych.
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia będzie wypracowanie rekomendacji (warunków realizacji) dla zapewnienia dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami podczas realizacji działań w zakresie edukacji leśnej, prowadzonych przez jednostki organizacyjne Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe (PGL LP). Rekomendacje mają być wynikiem zebrania i analizy dobrych praktyk w zakresie zapewniania dostępności architektonicznej, informacyjno-komunikacyjnej i cyfrowej stosowanych głównie przez Nadleśnictwa i Leśne Kompleksy Promocyjne i Ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe Lasów Państwowych.
Efektem zamówienia ma być raport końcowy zawierający rekomendacje dla dostępnych działań z zakresu edukacji leśnej, celem wykorzystania ich przez wszystkie jednostki organizacyjne PGL LP. Rekomendacje te powinny dotyczyć czterech typów niepełnosprawności (ruchowa, słuchowa, wzrokowa i intelektualna).
Analiza rozwiązań i dobrych praktyk w zakresie dostępności powinna zostać przeprowadzona na podstawie danych w zakresie dostępności wybranych Nadleśnictw i Leśnych Kompleksów Promocyjnych (maksymalnie w sumie 20 jednostek z województw wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, mazowieckiego i śląskiego).
W wyniku badania mają powstać analizy jednostkowe w formie elektronicznej dla każdego obiektu dotyczące zapewniania dostępności architektonicznej, informacyjno-komunikacyjnej i cyfrowej. Powinny zawierać one dokumentację fotograficzną z każdego analizowanego obiektu.
Raport końcowy powinien również zawierać ogólne rekomendacje dla dostępnych działań edukacyjnych obejmujące:
- zapewnienie dostępnej informacji o ofercie zajęć edukacyjnych (prowadzonych wewnątrz budynków i w terenie leśnym);
- zapewnienie dostępności form przekazu i komunikacji podczas zajęć edukacyjnych dla każdej z czterech form niepełnosprawności;
- zapewnienie dostępności materiałów, urządzeń, artykułów używanych podczas zajęć edukacyjnych dla każdej z czterech form niepełnosprawności;
- zapewnienie dostępności miejsca realizacji zajęć edukacyjnych, biorąc pod uwagę, że mogą to być zarówno budynki jak i przestrzenie zewnętrzne (np. ścieżki przyrodnicze, ogrody sensoryczne, ogrody botaniczne, tereny leśne, ośrodki badawcze itp.) dla każdej z czterech form niepełnosprawności;
- zapewnienie dostępności różnych form zajęć edukacyjnych (np. w formie wycieczek krajobrazowych, zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia, zajęć opiekuńczych, zajęć o charakterze socjoterapeutycznym) skierowanych do osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami (wzroku, słuchu, mowy, o ograniczonej możliwości poruszania się, z zaburzeniami psychicznymi, z niepełnosprawnością intelektualną, ze spektrum autyzmu).
- wskazanie innych czynników/warunków prowadzenia działań edukacyjnych, mających wpływ na poprawę dostępności.
Raport końcowy powinien być przygotowany w wersji atrakcyjnej dla odbiorcy, przejrzystej i funkcjonalnej, zawierać praktyczne przykłady oraz grafiki lub zdjęcia możliwych do zastosowania rozwiązań, a także w razie konieczności zawierać załączniki materiałów w formie elektronicznej, przygotowanych w formacie możliwym do wykorzystania (np. zestaw grafik/infografik/znaków do pobrania). Maksymalna objętość poradnika to 60 stron w formacie A4.
Informacje o ofercie:
Ofertę należy złożyć do 23 września 2024 r., na adres: filip.maciagowski@mfipr.gov.pl.
Elementy oferty:
- Formularz ofertowy
- Wykaz osób zaangażowanych do realizacji zamówienia
- Opis koncepcji przygotowania raportu
- Aktualny wypis z właściwego rejestru REGON lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej
Kryteria oceny:
Kryteriami oceny przyszłych ofert będą: cena, zakres oraz koncepcja opracowania materiału, doświadczenie członków zespołu realizującego zadanie i klauzule społeczne. Więcej na temat kryteriów i sposobu obliczania punktacji w warunkach udziału w postępowaniu.
Zamówienie zostanie zrealizowane bez zastosowania przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., Nr 907, j.t., z późn. zm.), zgodnie z wyłączeniem określonym w art. 4 pkt. 8 ww. ustawy.
Zamawiający przewiduje budżet zamówienia, w kwocie nie wyższej niż 100 000 zł netto.
Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93., j.t.). Złożenie oferty przez zainteresowane podmioty nie jest równoznaczne z podpisaniem umowy na realizację usługi.
Osoba do kontaktu:
Filip Maciągowski: tel. 22 273 79 67, e-mail: filip.maciagowski@mfipr.gov.pl
Załączniki:
- Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (SOPZ)
- Załącznik 1. do SOPZ. Formularz analizy dostępności oferty edukacyjnej
- Wzór formularza ofertowego
- Wzór wykazu osób
Materiały
Zał_2_Wzór_formularza_ofertowegoZał_2_Wzór_formularza_ofertowego.zip 0.08MB Zał_1_SOPZ_Model-edukacji-leśnej
Zał_1_SOPZ_Model-edukacji-leśnej.pdf 0.28MB
- Pierwsza publikacja:
- 04.09.2024 10:07 Norbert Guliński
- Wytwarzający/ Odpowiadający:
- Filip Maciągowski
Tytuł | Wersja | Dane zmiany / publikacji |
---|---|---|
Opracowanie rekomendacji dla dostępnych działań edukacyjnych, prowadzonych przez jednostki organizacyjne Lasów Państwowych | 1.0 | 04.09.2024 10:07 Norbert Guliński |
Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP