W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dostępność produktów leczniczych w Polsce 21.06.2024

Główny Inspektorat Farmaceutyczny co tydzień opracowuje dla Naczelnej Izby Lekarskiej i Naczelnej Izby Aptekarskiej zestawienie wyników analizy dostępności produktów leczniczych, które jest odpowiedzią na potrzebę współpracy pomiędzy administracją publiczną i praktykami w systemie ochrony zdrowia oraz komunikacji w celu efektywnego zarządzania dostępnością lekową.

Zestawienie jest efektem analizy wielu źródeł danych dostępnych dla GIF ze wszystkich poziomów dystrybucji – aptek ogólnodostępnych, szpitalnych, hurtowni oraz informacji pochodzących od podmiotów odpowiedzialnych.

Poniżej znajduje się przegląd najistotniejszych zmian dotyczących dostępu do produktów leczniczych zaprezentowanych w dzisiejszym zestawieniu w porównaniu z zestawieniami z poprzednich tygodni.

Dostępność produktu zawierającego amiodaronum jest obecnie utrudniona. Problem z dostępnością powinna rozwiązać zaplanowana na lipiec dostawa.

W dalszym ciągu występują utrudnienia w dostępności produktu zawierającego levomepromazinum. Podmiot odpowiedzialny zadeklarował dostawy jeszcze w tym miesiącu.

Produkty zawierające benzathini phenoxymethylpenicillinum, zawiesina doustna, 750 000 j.m./5 ml – aktualnie zapasy są na wyczerpaniu. Podmiot odpowiedzialny zadeklarował dostawę dopiero we wrześniu 2024 r. W grupie produktów z substancją phenoxymethylpenicillinum dla najmłodszych pacjentów dostępny jest Polcylin.

Dostępność produktów leczniczych z substancją czynną atomoxetinum jest aktualnie bardzo utrudniona. Większość przedmiotowych produktów jest czasowo wstrzymana w obrocie przez podmioty odpowiedzialne.

{"register":{"columns":[]}}