Nabór na projekty Polonijne
Ambasada RP w Tokio zaprasza organizacje polonijne do składania projektów dot. działalności Polonii, które mogą otrzymać dofinansowanie ze środków DWPPG na realizację w roku 2024.
Aktualnie odbywa się nabór wniosków projektowych. W nieprzekraczalnym terminie, do 15.12.2023 r., godz. 23:59, przyjmowane są wnioski na projekty planowane na rok 2024.
Zgodnie z Planem Współpracy z Polonią i Polakami za granicą składane projekty muszą obejmować i nie wykraczać poza następujące obszary:
- nauczanie języka polskiego, w języku polskim i o Polsce;
- wzmacnianie, aktywizacja i mobilizacja środowisk polskich w krajach zamieszkania;
- wzmacnianie więzi i kontaktów z Polską.
Zadania projektowe powinny nadal wpisywać się w założenia Rządowego programu współpracy z Polonią i Polakami za Granicą - https://www.gov.pl/web/dyplomacja/rzadowy-program-wspolprac-z-polonia-i-polakami-za-granica-w-latach-2015-2020
Wzór wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia (w formacie excel) oraz oświadczenie ws. unikania podwójnego finansowania zadań wchodzących w skład jednego projektu Polonijnego realizowanego ze środków DWPPG znajdą Państwo w załącznikach. Prosimy o przesyłanie wypełnionych wniosków w formie edytowanej (w formacie excel) oraz skanów oświadczeń na adres e-mail: tokio.konsul@msz.gov.pl
Podczas wypełniania wniosku konieczne jest pełne i poprawne uzupełnienie rubryk:
- NAZWA PROJEKTU – zachęcamy do używania krótkich i prostych nazw, które będą określać planowane przez Państwa działania.
- CAŁKOWITY KOSZT REALIZACJI PROJEKTU – w tej rubryce prosimy o podanie całkowitego kosztu projektu, uwzględniającego budżet obejmujący wszelkie koszty przewidziane na realizację Państwa projektu oraz kwotę, o którą Państwo wnioskujecie.
- KOSZTORYS ZE WSKAZANIEM POZYCJI PLANOWANYCH DO SFINANSOWANIA Z FUNDUSZY POLONIJNYCH – tu wpisana powinna być kwota, o którą Państwo wnioskujecie oraz informacja o środkach własnych, przeznaczonych na przedsięwzięcie lub środkach uzyskanych dzięki wsparciu sponsorów.
- PARTNER/PARTNERZY – jeśli organizujecie Państwo dany projekt wspólnie z innymi instytucjami, należy je w tym punkcie wymienić.
- MIEJSCE REALIZACJI PROJEKTU – miejsce to miasto lub miasta, w którym projekt zostanie zrealizowany.
- TERMIN REALIZACJI PROJEKTU - jeśli nie znacie Państwo jeszcze dokładnego terminu, prosimy o określenie ogólnych ram, np. „marzec 2024” lub „II półrocze 2024”.
- CELE REALIZACJI PROJEKTU – prosimy o dokładne informację na temat założonych celów bezpośrednich i pośrednich.
- KRÓTKI OPIS PROJEKTU – prosimy o dokładny opis projektu w kilku zdaniach, w sposób możliwie wyczerpujący, a jednocześnie atrakcyjny.
- OPIS DZIAŁAŃ PROJEKTOWYCH – w tej rubryce proszę wpisać najważniejsze działania, które należy wykonać, by zrealizować projekt. Należy również przypisać odpowiedzialność podmiotu, ambasady lub partnera za wykonanie każdego z wspomnianych zadań.
- UZASADNIENIE POTRZEBY REALIZACJI PROJEKTU ORAZ DOFINANSOWANIA Z FUNDUSZY POLONIJNYCH - prosimy o wpisanie jednego z trzech wymienionych priorytetów z Planu Współpracy z Polonią i Polakami za granicą, a także uzasadnienie dlaczego realizacja projektu jest wskazana.
Prosimy również o wypełnienie oświadczenia o unikaniu podwójnego finansowania oraz załącznika do oświadczenia. W razie braku wymaganych dokumentów Państwa wniosek nie zostanie rozpatrzony ze względu na braki formalne.
Wszystkie wnioski wstępnie oceniane są pod względem merytorycznym przez pracowników konsulatu, a następnie po pozytywnej weryfikacji wysyłane do Ministerstwa Spraw Zagranicznych do dalszej oceny. Informację o ewentualnym dofinansowaniu i jego kwocie zostaną przekazane, bez zbędnej zwłoki po otrzymaniu ostatecznej decyzji.
Materiały
Tokio_wniosek_o_przyznanie_funduszy_projektowych_2024Tokio_wniosek_o_przyznanie_funduszy_projektowych_2024.xlsx 0.02MB oświadczenie_ws_unikania_podwójnego_finansowania_przedsięwzięć
oświadczenie_ws_unikania_podwójnego_finansowania_przedsięwzięć.docx 0.02MB