W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

II Międzynarodowa Konferencja Naukowa pn. Zarządzanie Kryzysowe – Ochrona Ludności – Ratownictwo

16.06.2023

Widok z tyłu na sale, na której odbywa się konferencja. Mężczyzna stoi przy mównicy, w tle widoczny ekran na którym wyświetlana jest prezentacja

W dniach 14-16 czerwca 2023 r. odbyła się w Bydgoszczy II Międzynarodowa Konferencja Naukowa pn. Zarządzanie Kryzysowe – Ochrona Ludności – Ratownictwo pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Organizatorami konferencji była Wojskowa Akademia Techniczna oraz Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Ze strony Państwowej Straży Pożarnej głównymi współorganizatorami konferencji były: Biuro Ochrony Ludności Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Szkoła Podoficerska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.  

W pierwszym dniu konferencji równolegle odbyło się 5 paneli: 

  1. Współpraca cywilno-wojskowa na rzecz ochrony ludności; 
  1. Migranci i uchodźcy jako podmiot bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego; 
  1. Budowanie odporności społeczności lokalnych; 
  1. Wybrane aspekty ratownictwa medycznego i działań epidemicznych; 
  1. Zróżnicowana podmiotowość zarządzania kryzysowego. 

Dodatkowo zrealizowano „Warsztaty Dla Naukowców” pn. Jak dzięki bazie abstraktowej być „na bieżąco” – przegląd literaturowy przy wykorzystaniu funkcjonalności Scopus’a i SciVal’a. 

W drugim dniu konferencji na poligonie Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy odbyły się pokazy sprzętu oraz działań ratowniczych i specjalnych. Stanowiska promocyjne zostały przygotowane przez: 

  1. Szkołę Podoficerską Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy; 
  1. Straż Graniczną; 
  1. 8 Kujawsko-Pomorską Brygadę Obrony Terytorialnej; 
  1. Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy; 
  1. 1 Pomorską Brygadę Logistyczną. 

W trzecim dniu umożliwiono uczestnikom konferencji zwiedzenie aresztów śledczych w Bydgoszczy oraz równolegle odbyły się 2 panele kończące wydarzenie: 

  1. Służby, inspekcje i straże w działaniach ratowniczych; 
  1. Wyzwania edukacyjne w ochronie ludności. 

Wszystkim zaangażowanym podmiotom i służbom, a także prelegentom, uczestnikom konferencji oraz zaproszonym gościom składamy serdeczne podziękowania za obecność, interesujące wystąpienia i prowadzony dyskurs w zakresie poruszanej problematyki. Konferencja stanowi nie tylko platformę wymiany wiedzy, ale również nawiązywania i kontynuowania współpracy pomiędzy przedstawicielami uczelni, służb oraz administracji publicznej.  

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej migawki z wydarzenia udostępnionej za zgodą Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej. 

 

Opracowanie: Biuro Ochrony Ludności KGPSP
Zdjęcia: Dagmara Cholewińska (WAT), Sławomir Kukfisz (BOL KGPSP) 

 

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}