W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Serdecznie zapraszamy do lektury nowego grudniowego numeru Przeglądu Pożarniczego!

09.12.2024

Po lewej stronie kolorowa okładka grudniowego wydania miesięcznika Przegląd Pożarniczy, na której na pierwszym planie widoczna trzymana na otwartych dłoniach w czarnych rękawicach białą bombką choinkowa z namalowanym czerwonym samochodem strażakiem, a poniżej bombki napis "Wesołych Świąt". Z prawej strony czerwony napis o treści: W NAJNOWSZYM NUMERZE: oraz najważniejsze artykuły z numerami stron: Intuicyjnie i funkcjonalnie str.14, Całe życie jest szkołą str. 18, PSP zarządza kryzysem str.28

Zbliża się koniec roku 2024. Jest to też czas podsumowań i refleksji, ale również czas robienia noworocznych postanowień i podejmowania decyzji na kolejne miesiące nowego roku. Myśląc o przyszłości, myślimy często o dalszym kształceniu, rozwijaniu umiejętności zawodowych, zdobywaniu nowej wiedzy. W grudniowym numerze sporo miejsca poświęciliśmy właśnie tematowi edukacji. 

Na czym zatem polega kształcenie ustawiczne, jakie są jego formy i jak ważną rolę odgrywa ono we współczesnym, dynamicznie rozwijającym się społeczeństwie, przeczytają Państwo w artykule pt. „W nieustannym rozwoju”. Ciągłe doskonalenie strażaków, rozwijanie ich kompetencji zawodowych w szkołach pożarniczych i ośrodkach szkolenia, a także wsparcie dla wiedzy i doświadczenia kadry dowódczej to konieczność w dzisiejszym, pełnym wyzwań cywilizacyjnych świecie. Właśnie o potrzebie doskonalenia zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej oraz umiejętnym wykorzystaniu potencjału kadr w kształceniu traktuje tekst pt. „Po co nam szkoły i ośrodki szkolenia?”. 

22 listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Czujki Dymu. Okres jesienno-zimowy i związany z nim sezon grzewczy to wzrost zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla oraz występowania pożarów w budynkach mieszkalnych. Stąd olbrzymie znaczenie edukacji społecznej na temat potrzeby instalowania czujek dymu i tlenku węgla w naszych domach.  W Akademii Pożarniczej odbyła się konferencja pod hasłem „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, będąca kontynuacją ogólnopolskiej kampanii prewencyjnej, a poświęcona bezpieczeństwu w budynkach mieszkalnych. Wszystko o czujkach w artykule pt. „Sezon grzewczy bez ryzyka”.

O działaniach, które miały na celu likwidację skutków wrześniowej powodzi oraz niesienie pomocy poszkodowanym na zalanych terenach, a także o funkcjonowaniu sztabów kryzysowych w tym trudnym okresie możemy przeczytać w ciekawym artykule autorstwa jednego z pełnomocników powołanych z grona doświadczonych oficerów PSP. Bez koordynacji i współpracy wielu zaangażowanych podmiotów nie byłoby możliwe zrozumienie potrzeb i wsparcie pokrzywdzonych w niedawnej powodzi.

Spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślnego Nowego Roku! 
Do kolejnego spotkania, już w 2025 r.!

{"register":{"columns":[]}}