Wyścig kolarski o Puchar Komendanta Głównego PSP

11.08.2024

Tour de Pologne Amatorów

W niedzielę, 11 sierpnia miała miejsce 15. Edycja Tour de Pologne Amatorów. Pasjonaci kolarstwa pokonali wymagającą, prawie 84-kilometrową trasę w okolicach Karpacza. W ten sposób uczcili pamięć legendarnego Ryszarda Szurkowskiego, który jest patronem wyścigu. Do rywalizacji stanęło prawie 2 200 zawodników, najwięcej ze wszystkich dotychczasowych edycji, w tym 60 strażaków.

Karpacz – miejsce startu i mety ORLEN Tour de Pologne Amatorów, było nieprzypadkowe. To właśnie tu zaplanowano linię mety dwóch pierwszych etapów 81. Tour de Pologne UCI World, który rozpocznie się już poniedziałek, 12 sierpnia pod Halą Stulecia we Wrocławiu.

Kolarze i kolarki rywalizowali na trasie o długości 83,7 km. Spod Hotelu Gołębiewski w Karpaczu udali się w stronę Ścięgny i Kostrzyc. Po przekroczeniu tego punktu zawodnicy musieli trzykrotnie przejechać pętlę o długości 19,7 kilometrów. Jadąc nią kolarze pokonali m.in. Gruszków, Strużnicę, Krogulec czy Bukowiec.