W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Często zadawane pytania – czy możliwe jest partnerstwo mnogie w naborze GOZ?

Tak. W ramach wszystkich naborów w Programie nie ma ograniczeń, co do liczby partnerów. Mogą to być zarówno partnerzy z Państw - Darczyńców (np. z Norwegii) i z Polski, czy z innych krajów (np. Szwecja czy Białoruś). Wariant wskazany przez Panią, czyli dwóch partnerów z Polski i 1 z Norwegii występuje bardzo często w złożonych dotąd wnioskach.

W przypadku naboru na „Wzmocnienie realizacji gospodarki o obiegu zamkniętym” (GOZ) opis konsorcjum złożonego z kilku partnerów jest przewidziany we wniosku o dofinansowanie, tj. na II etapie naboru, gdzie Wnioskodawcy zawierają bardziej szczegółowe dane/ opisy/ uzasadnienia.

Na etapie fiszki, biorąc pod uwagę jej ograniczony charakter, w przypadku większej liczby partnerów (zarówno polskich jak i zagranicznych), proponujemy zawarcie dodatkowych danych (analogicznych informacji jak dla partnera z fiszki) w załączniku dot. potwierdzenia partnerstwa w projekcie.

Jednocześnie przypominamy, że dodatkowe punkty przy ocenie wniosku otrzymają projekty z partnerstwem z Państw Darczyńców tj. Norwegii, Islandii, Lichtensteinu.

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim materiałem dotyczącym zawierania partnerstw w projektach.

Więcej przydatnych Wnioskodawcom informacji odnośnie tego oraz wszystkich pozostałych naborów ogłoszonych w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu znajduje się w zakładce Pytania i odpowiedzi na stronie NFOŚiGW. Zapraszamy do lektury!

{"register":{"columns":[]}}