W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kompleksowa termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie oraz Szkoły Podstawowej w Spręcowie

Program Środowisko Energia i Zmiany Klimatu MF EOG #ENERGIA

Minister Klimatu i Środowiska przy wsparciu NFOŚiGW jako Operator Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu informuje o zawarciu umowy o dofinansowanie projektu Kompleksowa termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie oraz Szkoły Podstawowej w Spręcowie.

Beneficjentem projektu jest Gmina Dywity.

O przedsięwzięciu

Projekt uzyskał dofinansowanie w naborze wniosków Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych  w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu, w obszarze Energia odnawialna, efektywność energetyczna, bezpieczeństwo energetyczne.

Finansowany jest w 70 % ze środków Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu, z czego 85% wsparcia pochodzi z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) a 15% z budżetu państwa.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 3,6 mln zł (0,8 mln euro), a przyznane dofinansowanie to 2,5 mln zł (0,6 mln euro).

Budynki Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie i Szkoły Podstawowej w Spręcowie przejdą głęboką termomodernizację mającą na celu doprowadzenie ich do standardu energetycznego „pasywnego” lub „prawie zeroemisyjnego”.

Przeprowadzona będzie kompleksowa modernizacja c.w.u., przystosowanie do pracy z pompą ciepła, montaż pompy ciepła oraz ogrzewania podłogowego. Docieplone zostaną ściany podłogi strychu oraz dach skośny, wymienione okna i drzwi. Zainstalowana będzie wentylacja z odzyskiem ciepła. Na dachu budynku szkoły w Bukwałdzie i dachach szkoły i hali sportowej w Spręcowie zamontowane zostaną panele PV o łącznej mocy ponad 90 kWp.

Efekty projektu

Wśród korzyści wynikających z przeprowadznia modernizacji budynków są:

  • redukcja emisji dwutlenku węgla (CO2),
  • ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza,
  • zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz
  • zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej efektywności energetycznej.

Okres realizacji

Umowa o dofinansowanie przedsięwzięcia została zawarta 26 lipca 2022 roku a planowana data zakończenia jego realizacji to 30 kwietnia 2024 roku.

 

Redakcja


  • Zobacz projekty realizowane w Programie Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu: BAZA PROJEKTÓW PROGRAMU
  • Zobacz projekty realizowane w ramach Funduszy norweskich i EOG w Europie: MEDIATEKA
  • Więcej o Funduszach norweskich i EOG: MAPA PROJEKTÓW
{"register":{"columns":[]}}