W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ziemia to wolność i bezpieczeństwo żywnościowe

Ziemia to narodowy skarb Polski. Do roku 2016 zostało wyprzedane 2.700.000 hektarów ziemi. Przez ostatnie 8 lat, kiedy zaczęły obowiązywać nowe przepisy, które ograniczyły ten proceder, sprzedano zaledwie 28.000 hektarów, w tym na cele inwestycyjne. Ponadto, w tym samym okresie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa nabył blisko 13.000 hektarów ziemi rolnej, w ramach ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego.

Ziemia to wolność i bezpieczeństwo żywnościowe

Każdego dnia rolnicy w pocie czoła pracują, aby zapewnić zdrową i dobrą żywność. Dzięki nim, na nasze stoły, codziennie, trafiają najlepszej jakości produkty. Ziemia to dobro, którego nie da się wyprodukować. Nasze rolnictwo może się rozwijać, dzięki temu, że ziemia jest w polskich rękach. 

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, gospodarujący Zasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa, stwarza dogodne warunki do dzierżawy ziemi rolnej, dzięki temu rolnicy, zamiast wydawać pieniądze, na zakup coraz droższej ziemi, mogą przeznaczyć je na inne ważne cele.
Po 2016 roku zdecydowanie wzrosła ilość gruntów, wydzierżawianych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Ten sposób stał się podstawową formą gospodarowania Zasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Ziemia oznacza wolność i bezpieczeństwo żywnościowe. Zadaniem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa jest ochrona polskiej ziemi rolnej i jak najlepsze nią gospodarowanie.

Wideo

{"register":{"columns":[]}}