W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

2000 rok

  • Na zlecenie KRRiT został opracowany Raport o stanie edukacji medialnej w Polsce  autorstwa pracowników naukowych z Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierunkiem prof. Wiesława Godzica. KRRiT przekazała ten dokument Ministerstwu Edukacji Narodowej, Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ośrodkom uniwersyteckim zajmującym się edukacją medialną.
  • 18 października 2000 r.  KRRiT zorganizowała konferencję naukową pt. „Edukacja medialna – potrzeba i wyzwanie przyszłości” (Warszawa). Konferencja zapoczątkowała szeroką debatę publiczną o roli edukacji medialnej i potwierdziła rolę KRRiT jako koordynatora działań związanych z rozwojem kompetencji medialnej (zgodnie z wyrażonymi wcześniej oczekiwaniami ośrodków akademickich). Konferencja zgromadziła ponad 100 specjalistów z różnych środowisk naukowych i społecznych, także z zagranicy. Materiały konferencyjne zostały opublikowane w formie wydawnictwa KRRiT.
  • 17 maja 2000 r. KRRiT była współorganizatorem konferencji naukowej w KUL „Oddziaływanie gier komputerowych na psychikę dzieci”. Dyskusja dotyczyła problemu  przemocy na ekranie i jej destrukcyjnego wpływu na psychikę młodego odbiorcy, a także konieczności nabywania przez młodego widza kompetencji medialnej, tak ważnej w kontakcie z mediami.
  • 14 kwietnia 2000 r. KRRiT była współorganizatorem konferencji „Pedagogika mediów”  (Kielce) o roli edukacji medialnej w procesie nauczania zreformowanej szkoły.
{"register":{"columns":[]}}