W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

2010 rok

  1. 03.12.2010r. Konferencja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pt. „Edukacja medialna
    i kompetencje społeczne” – 3.12.2010 roku  więcej...
  2. Deklaracja Brukselska w sprawie edukacji medialnej  więcej...
  3. Przyjęcie ujednoliconej wersji dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych
    Dyrektywa 2010/13/UE:
  4. * motyw 47 dyrektywy: 
  • mówi, czym jest umiejętność korzystania z mediów (sprawność, wiedza i osąd, które pozwalają konsumentom skutecznie i bezpiecznie używać mediów);
  • wskazuje na potrzebę upowszechniania umiejętności korzystania z mediów we wszystkich grupach społecznych oraz na konieczność uważnej obserwacji rozwoju tych umiejętności;
  • podaje (za Zaleceniem Parlamentu Europejskiego i Rady z 2006 r.) przykłady możliwych działań upowszechniających umiejętność korzystania z mediów (kształcenie nauczycieli i szkoleniowców, szkolenia internetowe dla dzieci od najmłodszych grup wiekowych, zajęcia otwarte dla rodziców, kampanie społeczne z udziałem wszystkich mediów).
  1. * art. 33 dyrektywy: mówi on o obowiązku sprawozdawczości Komisji Europejskiej do Parlamentu, Rady i Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w zakresie stosowania dyrektywy (1sze sprawozdanie nie później niż do 19.12.2011, następne co 3 lata), co w praktyce przekłada się na obowiązek sprawozdawczości państw członkowskich.
  2. Opracowanie Departamentu Polityki Europejskiej i Współpracy z Zagranicą pt. Organizacje i wybrane państwa  europejskie wobec edukacji medialnej, Analiza Biura KRRiT nr 2/2010, marzec 2010 r.
{"register":{"columns":[]}}