Nagrody KRRiT im. dr. Pawła Stępki wręczone po raz jedenasty
18.07.2022
W jedenastej edycji Konkursu im. dr. Pawła Stępki, na wniosek Kapituły, KRRiT postanowiła przyznać dwie równorzędne nagrody w kategorii za najlepszą rozprawę doktorską oraz jedną nagrodę w kategorii za najlepsze wydawnictwo naukowe i popularnonaukowe.
Laureatami konkursu zostali:
dr Katarzyna Kopeć – Ziemczyk
za najlepszą rozprawę doktorską w dziedzinie mediów elektronicznych pt. Polaryzacja mediów w Polsce. Analiza zawartości „Wiadomości” TVP i „Faktów” TVN w okresie kampanii samorządowej w 2018 roku, napisaną pod kierunkiem dr hab. Michał Głowackiego, prof. UW.
o. dr Dariusz Drążek CSsR
za najlepszą rozprawę doktorską w dziedzinie mediów elektronicznych pt. Misja naziemnych telewizji katolickich w Polsce po 1989 roku na przykładzie Telewizji Trwam. Studium teologiczno-medialne, napisaną pod kierunkiem dr hab. Grzegorza Łęcickiego, prof. UKSW.
dr Katarzyna Kamińska – Korolczuk
za najlepsze wydawnictwo naukowe i popularnonaukowe z dziedziny mediów elektronicznych pt. Polityka i media a kryzys zaufania. Polityka informacyjna mocarstw w czasie zagrożenia, wydaną przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego.
KRRiT postanowiła również podkreślić fakt wydania w Polsce podręcznika z zakresu edukacji medialnej dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i średnich przyznając honorowe wyróżnienie dla
red. Katarzyny Cegielskiej
za pracę zbiorową pt. Zrozumieć media, wydaną przez Akademię Kultury Społecznej i Medialnej