Salwador
Stosunki dyplomatyczne między Polską a Salwadorem zostały nawiązane w 1934 r.
Współpraca polityczna
Salwador jest ważnym partnerem Polski w regionie Ameryki Środkowej. Relacje obu państw oparte są na wzajemnym szacunku i obopólnych korzyściach. Przywrócenie pracy Ambasady RP w Panamie w 2017 r. ugruntowało możliwości zacieśnienia współpracy między państwami.
Do ostatnich spotkań na szczeblu ministrów spraw zagranicznych doszło w październiku 2016 r. przy okazji udziału Ministra Waszczykowskiego w szczycie UE-CELAC w Santo Domingo oraz w listopadzie 2017 r., gdy wizytę w Warszawie złożył Minister Hugo Martínez. W trakcie wizyty ministrowie podpisali Protokół w sprawie konsultacji politycznych między resortami spraw zagranicznych obu państw.
Współpraca ekonomiczna
Kształt stosunków gospodarczych między Salwadorem i Polską nadaje Układ Stowarzyszeniowy między Unią Europejską i Ameryką Środkową z 2012 r.
Według danych GUS, w 2023 r. wzajemne obroty handlowe znacznie wzrosły w stosunku do 2022 r., gdy wyniosły niecałe 11 mln USD. W minionym roku zaimportowaliśmy dobra o wartości blisko 6 mln USD, podczas gdy nasz eksport opiewał na 12,3 mln USD. Głównymi towarami eksportowymi były: produkty farmaceutyczne, maszyny i urządzenia mechaniczne oraz przetwory dla niemowląt. Z kolei Polska importowała z Salwadoru przede wszystkim: odzież, kondensatory elektryczne i kawę.
Współpraca kulturalna
Wznowienie działalności Ambasady RP w Panamie ułatwia realizację projektów promujących polską kulturę w krajach jej akredytacji. We wrześniu 2019 r. Ambasada RP w Panamie wspólnie z Generalnym Konsulatem Honorowym RP w San Salvador zorganizowała koncert chopinowski wybitnego polskiego pianisty Piotra Oczkowskiego w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w San Salvador. Wydarzenie to spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem licznie zgromadzonego audytorium.