W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Startup

Fundacja Startup Hub Poland (SHP) jest pozarządową organizacją non-for-profit wspierającą międzynarodowe zespołu startupowe zainteresowane rozpoczęciem lub rozszerzeniem swojej działalności w Polsce. Fundacja dba o połącznie najlepszych startupów z krajowym rynkiem high-tech: funduszami VC, aniołami biznesu, korporacjami i partnerami publicznymi oferującymi granty rozwojowe dla małych firm.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jest rządową agencją wspierającą międzynarodowe zespoły startupowe zainteresowane rozpoczęciem lub rozszerzeniem swojej działalności w Polsce. Agencja dba o połącznie najlepszych startupów z krajowym rynkiem high-tech: funduszami VC, aniołami biznesu, korporacjami i partnerami publicznymi oferującymi granty rozwojowe dla małych firm. Wszystko w ramach programu Poland Prize.

W ramach programu wyłoniliśmy operatorów – doświadczone akceleratory i fundacje zajmujące się wsparciem startupów. Ich listę znajdziesz poniżej:

Wasza droga zaczyna się od kontaktu z jednym z operatorów. Jak to zrobić dowiecie się z ich stron internetowych. Każdy operator ma inną ofertę, ale współpraca przebiega w dwóch etapach:

 

Etap I obejmuje:

  • Soft-landing - działania o charakterze pomostowym, mające zapewnić startupom niezbędne warunki dla podjęcia właściwej działalności biznesowej, uwzględniające m.in. wsparcie tzw. „konsjerża” (dedykowany doradca – opiekun startupu),
  • Rozwój - zindywidualizowane działania niezbędne dla rozwinięcia działalności startupu w Polsce, związane np. z budową zespołu startupu lub podnoszeniem jego kompetencji, nawiązywaniem relacji, rozwojem produktu startupu, promocją oraz pozyskaniem przez startup Partnera biznesowego (Odbiorcy technologii lub Inwestora).

W ramach Etapu I startup może otrzymać grant pieniężny w kwocie nie wyższej, niż 50 tys. zł, przeznaczony na pokrycie kosztów niezbędnych dla realizacji trwających do 3 miesięcy działań w ramach komponentu soft-landing oraz rozwój.

Etap II jest dedykowany startupom, które w efekcie realizacji Etapu I nawiązały udokumentowaną współpracę z Partnerem biznesowym (odbiorcą technologii lub inwestorem).

Etap II obejmuje:

  • Akcelerację - profesjonalne działania opisane Indywidualnym Planem Akceleracji, mające umożliwić pilotażowe wdrożenie rozwiązania startupu u Odbiorcy technologii i/lub pozyskanie kapitału od Inwestora,
  • Postakcelerację – działania zmierzające do zmaksymalizowania rezultatów projektu osiągniętych przez startup w wyniku Akceleracji, przewidujące np. kontynuację lub rozszerzenie wybranych działań rozwojowych startupu lub utrzymanie ich efektów.

W ramach II Etapu startup może otrzymać grant pieniężny w kwocie nie wyższej, niż 250 tys. zł, przeznaczony na pokrycie kosztów działań w zakresie akceleracji, niezbędnych dla przeprowadzenia pilotażowego wdrożenia rozwiązania startupu u Odbiorcy technologii i/lub pozyskania przez startup kapitału od Inwestora.

 

W przygotowaniu jest także udostępnienie zespołom z Białorusi przestrzeni do pracy w najlepszych biurach coworkingowych w Polsce.

 

Zespoły będą mogły szybko skorzystać z bogatej oferty programów rozwojowych i grantowych, w szczególności:

Dla nowych spółek prawa handlowego - wsparcie w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (granty wojewódzkie): do 4.000.000 PLN.

Wsparcie dla projektów badawczo-rozwojowych w ramach grantów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: od 1.000.000 PLN w górę. 

 krok 1

Zespół operatora priorytetowo rozpatrzy Twoja aplikację i oceni, z jakimi partnerami biznesowymi i inwestycyjnymi w Polsce może Cię połączyć. Operator skontaktuje się z Tobą i prześle informacje o objęciu Twojego zespołu wsparciem i/lub objęciem Twojego zespołu szybką ścieżką wizową.

krok 2

Skontaktuj się z polskim konsulatem i wypełnij wniosek wizowy. Po umówieniu terminu wizyty wniosek wizowy możesz złożyć bezpośrednio w konsulacie lub w jednym z centrów wizowych (za opłatą) lub wysłać pocztą. Upewnij się, gdzie znajduje się polski konsulat.  Wniosek wizowy w programie Poland Business Harbour rozpatrzony zostanie priorytetowo. 

Jeśli chcesz przyjechać z rodziną, zaznacz to od razu.

krok 3

Przygotuj wymagane dokumenty. Jeżeli planujesz wyjechać z rodziną analogiczne dokumenty powinny zostać złożone dla  Twojego małżonka i dzieci.  

Po zaakceptowaniu Twojego wniosku przez konsulat, otrzymasz wizę krajową. Z nią będziesz mógł przekroczyć granicę,

krok 4

Po otrzymaniu wizy wjedź do Polski. Po przybyciu do Polski zespół operatora oraz PARP pomoże Ci z formalnościami (zezwolenie na pracę, założenie spółki, legalizacja dłuższego pobytu).

Na miejscu poznasz inwestorów VC, dostaniesz informacje o najbliższych wydarzeniach i aktualnych naborach do akceleratorów, jak również mentoring prawny i biznesowy.

Kontakt

Uruchomiliśmy specjalną linię telefoniczną:

  • Informacje w języku rosyjskim, angielskim i polskim o dostępnym wsparciu oferowanym przedsiębiorcom i ich rodzinom (co, gdzie, jak, kiedy)
  • Przydzielenie opiekuna, który będzie wsparciem dla całego procesu relokacji

Infolinia: +48 22 334 99 77 (godz. 8-16, 5 dni w tygodniu)

 

 

 

 

{"register":{"columns":[]}}