W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dla rozwoju polskiej wsi – umowy z KSOW podpisane

11.07.2022

Dziś, w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się podpisanie umów pomiędzy Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie a partnerami Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) na realizację operacji wybranych do realizacji w ramach szóstej edycji konkursu.

foto główne

Nowoczesna wieś oparta na tradycji

Wiceminister Norbert Kaczmarczyk, otwierając spotkanie, podkreślił rolę dla rozwoju obszarów wiejskich, którą odgrywa konkurs.  

– To, co Państwo robią przez pokazywanie różnych pomysłów na wieś służących jej rozwojowi jest niezwykle istotne i za to serdecznie dziękuję. Wasze pomysły realizowane są na wielu polach – dzięki nim widać, że wieś to także miejsce do podejmowania ciekawych i innowacyjnych inwestycji oraz miejsce do życia – powiedział sekretarz stanu.

– Poprzez wspieranie rozwoju wsi jesteśmy w stanie budować wspaniałą, nowoczesną i dynamiczną wieś opartą na tradycjach – dodał wiceminister Kaczmarczyk.

Sekretarz stanu Norbert Kaczmarczyk zachęcił partnerów do ściślejszej współpracy z resortem rolnictwa.

Działania wybrane w konkursie

Umowy zostały podpisane z partnerami KSOW, którzy wzięli udział w konkursie nr 6/2022 na wybór operacji, które będą realizowane w latach 2022–2023.

Wybrane zostały 32 operacje, na które przeznaczono kwotę prawie 8,5 mln zł. Działania, które będą realizowane w ramach podpisanych umów, dotyczą m.in.:

  • upowszechniania idei Smart Village, gospodarstw edukacyjnych oraz innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie i na obszarach wiejskich;
  • wyzwań i szans dla polskiego rolnictwa w związku z nowym okresem programowania, w tym w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu;
  • promocji żywności wysokiej jakości, jako szansy dla lokalnych producentów;
  • krótkich łańcuchów dostaw i sprzedaży bezpośredniej;
  • upowszechniania dobrych praktyk projektów zrealizowanych na obszarach wiejskich (w tym współfinansowanych z PROW) jako inspiracji dla rolników i przedsiębiorstw działających na obszarach wiejskich.
  • projektów edukacyjnych dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Zdjęcia (6)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
11.07.2022 17:02 Sławomir Mucha
Pierwsza publikacja:
11.07.2022 17:02 Sławomir Mucha
{"register":{"columns":[]}}