Fundusze Europejskie dla Rybactwa 2021–2027 – kolejne konsultacje szczegółów programu
20.08.2022
Działania istotne dla branży rybołówstwa morskiego, proponowane w ramach nowego programu Europejskie Fundusze dla Rybactwa, omawiane były 18 i 19 sierpnia br. podczas prekonsultacji, w których uczestniczył podsekretarz stanu Krzysztof Ciecióra.
Podczas spotkań z przedstawicielami środowiska rybackiego w Gdyni i w Wolinie rozmawiano także o bieżących problemach branży rybackiej.
Założenia do rozporządzenia
Konsultacje dotyczyły przede wszystkim projektu wstępnych założeń do rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania i wypłaty pomocy finansowej na realizację operacji w ramach Priorytetu 1 „Wspieranie zrównoważonego rybołówstwa oraz odbudowy i ochrony życia zasobów wodnych, zawartego w programie Fundusze Europejskie dla Rybactwa|”.
Przedstawiciele sektora zaprezentowali swoje stanowisko dotyczące trwałego zaprzestania działalności połowowej, które ma być finansowane ze środków przyszłego programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa. W ubiegłym tygodniu właściciele statków rybackich otrzymali ankietę w tej sprawie do wypełnienia.
Bieżące problemy
Uczestnicy spotkania dyskutowali także o kosztach dodatkowych, jakie wyniknęły z agresji militarnej Rosji na Ukrainę, rekompensowanych ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego na lata 2014-2020.
Podsekretarz stanu Krzysztof Ciecióra informował także o trwających pracach w związku z zarządzaniem kryzysowym na Odrze. Dziękował rybakom za ich aktywny udział i wkład merytoryczny w przygotowywane rozwiązania.
Wiceminister odbył również rejs po Zalewie Szczecińskim razem z naukowcami z Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie, którzy aktywnie biorą udział w badaniach na Odrze.
Materiały
Do pobraniaAnkieta_dotycząca_trwałego_zaprzestania_działalności_połowowej.docx 0.04MB Do pobrania
Założenia_do_PU1.pdf 0.18MB
Zdjęcia (4)
- Ostatnia modyfikacja:
- 30.08.2022 10:51 Sławomir Mucha
- Pierwsza publikacja:
- 20.08.2022 12:24 Sławomir Mucha