W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Inwestujemy w jakość

08.09.2023

– Od ośmiu lat inwestujemy w jakość, inwestujemy w dobrostan zwierząt, inwestujemy w podnoszenie standardów, w produkty wysokiej jakości. Pierwsze decyzje w tej sprawie były podejmowane przez ministra Krzysztofa Jurgiela. Teraz mamy już solidne fundamenty. Dzięki nam Komisja Europejska zdecydowała się odstąpić od pomysłów, żeby większe gospodarstwa hodujące bydło, trzodę chlewną i drób zostały uznane za zakłady rolno-przemysłowe – powiedział podsekretarz stanu Krzysztof Ciecióra po wizycie w Zakładach Mięsnych „Zakrzewscy” w Szczuczynie.

Wiceminister Krzysztof Ciecióra podczas briefingu prasowego (fot. MRiRW)

Strategia polskiej wołowiny

Wiceminister podkreślił, że dziś rano w siedzibie ministerstwa odbyło się posiedzenie Zespołu ds. stabilizacji i wsparcia rynku mięsa wołowego Porozumienia Rolniczego, z udziałem przedstawicieli sektora, MRiRW, na którym została zaprezentowana i przyjęta nowa strategia Polska Wołowina 2030.

Strategia „Polska Wołowina 2030”  jest  efektem współpracy organizacji branżowych i została przygotowana z inicjatywy Rady Sektora Wołowiny.

Dobrostan zwierząt

– Zapisy tej strategii już wprowadzamy w życie. Jednym z elementów tej strategii zawartych w ekoschematach  jest uwzględnienie producentów, którzy będą otrzymywać certyfikaty jakości, które są prowadzone przez polskie instytucje – dodał podsekretarz stanu.

Wiceminister zwrócił uwagę, że otrzymanie takich certyfikatów pozwoli na uzyskanie większej ilości punktów, a co za tym idzie większego wsparcia finansowego.

– Będzie się to opłacać polskim hodowcom, polskim rolnikom. Warto  podkreślić, że oni sami intuicyjnie inwestują w dobrostan – powiedział wiceminister Krzysztof Ciecióra.

Wiceminister zwrócił uwagę, że na dobrostan zwierząt mamy największy w Unii Europejskiej budżet w wysokości 1,7 mld euro.

– 97 tysięcy wniosków złożonych w 2023 roku, o 100 proc. więcej niż w roku 2022 pokazuje, że ta droga jest słuszna, że polscy hodowcy chcą korzystać z możliwości podnoszenia jakości życia bydła, którym się zajmują – poinformował podsekretarz stanu.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}