W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Decyzja nr 158/24 z dnia 9.10.2024 r. o zezwoleniu na wejście na teren nieruchomości GPB-II.747.15.2024 WM

15.10.2024

Łódź, 9 października 2024 r.

GPB-II.747.15.2024.WM

Decyzja Nr 158/24 o zezwoleniu na wejście na teren nieruchomości

Na podstawie art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 572), zwanej dalej „kpa”, oraz art. 15 ust. 1 i 4 w związku z art. 16 ust. 1, art. 25 ust. 1 i 2, art. 2, ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1199), zwanej dalej „specustawą przesyłową”, po rozpatrzeniu wniosku o zezwolenie na wejście na teren nieruchomości, złożonego w dniu 9.09.2024 r., skorygowanego i uzupełnionego w dniu 16.09.2024 r.,

zezwalam

Polskim Sieciom Elektroenergetycznym S.A. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 165 w Konstancinie-Jeziornie

na wejście na teren nieruchomości

położonych w województwie łódzkim, powiecie bełchatowskim, gminie Bełchatów, oznaczonych niżej wymienionymi numerami ewidencyjnymi działek według katastru nieruchomości, w celu określenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektu niezbędnych do sporządzenia wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej, dla zadania pn. „Modernizacja stacji 400/220 kV Rogowiec” (pkt I.50 załącznika do specustawy przesyłowej):

obręb 0018 Kurnos Drugi

dz. ewid. nr 336/6 (PT1B/00009361/3; PT1B/00001216/6),

obręb 0026 Oleśnik

dz. ewid. nr 290 (-), 356/4 (PT1B/00048436/5), 357 (PT1B/00048436/5), 359/4 (PT1B/00025326/4).

W nawiasie wskazano numery ksiąg wieczystych nieruchomości.

I. Zakres korzystania z nieruchomości

Określam nieruchomości objęte zezwoleniem na wejście na ich teren, oznaczone obszarem zakreskowanym kolorem zielonym na załącznikach graficznych – mapach sytuacyjnych, zawartych w pliku PDF, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej decyzji. Obszary wskazane na załącznikach graficznych obejmują: miejsce wykonania otworów geotechnicznych na potrzeby określenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektu wraz z niezbędnymi drogami dojazdowymi i rozłożeniem sprzętu.

  1. Sposób korzystania z nieruchomości

Określam sposób korzystania z nieruchomości, polegający na określeniu geotechnicznych warunków posadowienia obiektu niezbędnych do sporządzenia wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej, dla zadania pn. „Modernizacja stacji 400/220 kV Rogowiec”.

Inwestor - Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. z siedzibą w Konstancinie-Jeziornie, po zakończeniu czynności, o których mowa w punkcie II niniejszej decyzji, jest obowiązany przywrócić nieruchomość do stanu poprzedniego. Jeżeli przywrócenie nieruchomości do stanu poprzedniego nie jest możliwe, właścicielom lub użytkownikom wieczystym nieruchomości przysługuje odszkodowanie (art. 17 ust. 1 specustawy przesyłowej).

Decyzję w zakresie odszkodowania wydaje wojewoda. Obowiązek zapłaty odszkodowania obciąża Inwestora. Inwestor, na podstawie odrębnego porozumienia zawartego z wojewodą, pokrywa koszty ustalenia wysokości odszkodowań (art. 17 ust. 2 specustawy przesyłowej).

Odszkodowanie powinno odpowiadać wartości poniesionych szkód. Jeżeli wskutek poniesionych szkód zmniejszy się wartość nieruchomości, w odszkodowaniu uwzględnia się kwotę odpowiadającą temu zmniejszeniu (art. 17 ust. 3 specustawy przesyłowej).

Do określenia wysokości odszkodowania przepisy art. 130, art. 134 i art. 135 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami stosuje się odpowiednio (art. 17 ust. 4 specustawy przesyłowej).

III. Termin korzystania z nieruchomości

Zgodnie z wnioskiem Inwestora określam termin korzystania z nieruchomości nie dłuższy niż 5 miesięcy od dnia wydania niniejszej decyzji, to jest do dnia 9 marca 2025 r., w celu wykonania czynności, o których mowa w punkcie II niniejszej decyzji.

IV. Termin ważności decyzji

Niniejsza decyzja jest ważna do dnia 9 października 2027 r. (art. 16 ust. 2 specustawy przesyłowej).

V. Wykonalność decyzji

Niniejsza decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu (art. 25 ust. 1 specustawy przesyłowej).

Uzasadnienie

Na wstępie należy wyjaśnić charakter – wydanej właśnie przez tutejszy organ - decyzji o zezwoleniu na wejście na teren nieruchomości, o której mowa w art. 15 ust. 7 specustawy przesyłowej.

Jednym z podziałów decyzji administracyjnych – występującym zarówno w doktrynie procedury administracyjnej, jak i w orzecznictwie sądów administracyjnych – jest rozróżnienie na decyzje uznaniowe oraz decyzje związane.

W przypadku decyzji uznaniowej jest ona podejmowana przez organ w ramach tzw. uznania administracyjnego. Oznacza to, że organ administracyjny może podjąć w sprawie rozstrzygnięcie, ale nie ma nakazu ustalenia określonej jego treści. W konsekwencji może przyznać wnioskowane uprawienie lub odmówić jego przyznania, czy też przyznać je w innym rozmiarze/zakresie.

Natomiast decyzja związana oznacza sytuację wydawania decyzji, której sam fakt wydania oraz treść jest ściśle określona przepisami prawa, a proces oceny organu administracji jest ograniczony do minimum. Wydający decyzję sprawdza jedynie, czy są spełnione przesłanki wydania decyzji – jeśli tak, to decyzję wydaje.

Wyraźnie podkreślić należy, że w omawianym przypadku decyzji o zezwoleniu na wejście na teren nieruchomości lub jej części mamy do czynienia z decyzją związaną. Oznacza to, że organ wydający niniejszą decyzję był zobowiązany do jej wydania po stwierdzeniu zaistnienia przesłanek wskazanych przez ustawodawcę w specustawie przesyłowej. Co więcej, tutejszy organ zobowiązany był do wydania decyzji przyznającej Inwestorowi wnioskowane przez niego uprawnienia w zakresie, w jakim zostały określone w specustawie przesyłowej oraz we wniosku Inwestora, o którym mowa poniżej.

Wnioskiem z dnia 9.09.2024 r. Inwestor, tj. Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. z siedzibą przy ul. Warszawskiej 165 w Konstancinie-Jeziornie, reprezentowana przez pełnomocnika, wystąpiła do tutejszego organu o wydanie decyzji o zezwoleniu na wejście na teren określonych nieruchomości w celu określenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektu, niezbędnych do sporządzenia wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej, dla zadania pn. „Modernizacja stacji 400/220 kV Rogowiec”. Wniosek został złożony w postaci elektronicznej za pomocą platformy ePUAP. W dniu 16.09.2024 r. Inwestor przesłał korektę wniosku, rozszerzając jego zakres o dodatkowe działki ewidencyjne, skorygowane zostały również załączniki graficzne.

Organ realizując obowiązek wynikający z art. 5 ust. 5 w związku z art. 15 i 16 ust. 1 specustawy przesyłowej, pismem z dnia 17.09.2024 r., zawiadomił organ wyższego stopnia, tj. Ministra Rozwoju i Technologii, o złożeniu do Wojewody Łódzkiego wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na wejście na teren nieruchomości dla ww. przedsięwzięcia.

Zgodnie z wnioskiem określenie geotechnicznych warunków posadowienia będzie realizowane w celu, o którym mowa w art. 13 ust. 1 specustawy przesyłowej, tj. w zakresie uzyskania pozwolenia na budowę strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej. Obszary wskazane na załącznikach graficznych do niniejszej decyzji (załączniki nr 1) obejmują: miejsce wykonania otworów geotechnicznych na potrzeby określenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektu wraz z niezbędnymi drogami dojazdowymi i rozłożeniem sprzętu. Prace będą wykonane w formie otworów geotechnicznych o głębokości około 6-10 m. Otwory geotechniczne we wskazanych lokalizacjach Inwestor planuje zrealizować przy zastosowaniu samojezdnej wiertnicy o masie około 1-1,5 tony na podwoziu gąsienicowym, bądź wiertnicy zamontowanej na podwoziu samochodowym typu pick-up. Dojazd do punktu badań odbywać się będzie z wykorzystaniem istniejącego układu komunikacyjnego (drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne) oraz za pomocą dróg gruntowych i rolniczych. Otwór wiertniczy do pobrania próbek będzie miał średnicę około 15-20 cm. Jako obszar zajętości terenu, zapewniający wykonanie badań przy otworach a także pozwalający na swobodny dojazd do miejsca wiercenia niezależnie od warunków pogodowo - terenowych, przyjęto powierzchnię ok. 1981 m2 na działce nr 359/4, ok. 1258 m2 na działce nr 290, ok. 260 m2 na działce nr 357, ok. 410 m2 na działce nr 336/6, ok. 668 m2 na działce nr 356/4, zgodnie z treścią załączników graficznych do niniejszej decyzji. W tym obszarze teren niezbędny do wykonania fizycznego badania przy każdym otworze będzie miał powierzchnię od około 4,0-6,0 m2 (część wierceń realizowana wiertnicami samojezdnymi), do maksymalnie 25,0 m2 (wiercenia urządzeniem na podwoziu samochodowym) zależnie od zastosowanego w danej lokalizacji sprzętu. Po wykonaniu prac, związanych z wykonaniem otworów oraz pracy sprzętu i obsługi, teren zostanie przywrócony do stanu pierwotnego. Lokalizacja planowanych robót na terenie nieruchomości, objętych niniejszą decyzją, przedstawiona została w załączniku nr 1 do niniejszej decyzji (obszar zakreskowany kolorem zielonym).

            Zgodnie z art. 15 a ust. 5 specustawy przesyłowej, złożony wniosek zawierał m.in.:

  1. ogólną charakterystykę planowanej strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej;
  2. określenie granic terenu objętego wnioskiem;
  3. oznaczenie nieruchomości, na które wejście jest konieczne w celu określenia geotechnicznych warunków posadowienia w celu sporządzenia wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej;
  4. wskazanie prac, które mają być przeprowadzone przez inwestora,
  5. oświadczenie inwestora o braku zgody, o której mowa w art. 15 ust. 2 specustawy przesyłowej.

Inwestor uzasadnił konieczność wystąpienia z wnioskiem o wydanie decyzji o zezwoleniu na wejście na teren nieruchomości nieuzyskaniem zgody właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości objętych wnioskiem, w terminie 30 dni od dnia otrzymania wystąpienia Inwestora o taką zgodę.

W tym miejscu zauważyć należy, że w art. 15 ust. 4 specustawy przesyłowej ustawodawca przewidział, iż Inwestor występuje do wojewody z wnioskiem o wydanie decyzji o zezwoleniu na wejście na teren tej nieruchomości w przypadku nieuzyskaniem zgody właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości, w terminie 30 dni od dnia otrzymania wystąpienia Inwestora o taką zgodę.

Tutejszy organ pismem z dnia 10.09.2024 r. wystąpił do Starosty Bełchatowskiego o wskazanie aktualnych właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości wraz z adresami, dla działek objętych wnioskiem Inwestora. Na podstawie wypisów z rejestru ewidencji gruntów otrzymanych od Starosty Powiatu Bełchatowskiego, aktualnych na dzień 12.09.2024 r., tutejszy organ ustalił adresy zamieszkania właścicieli nieruchomości objętych wnioskiem.

Pismem z dnia 17.09.2024 r., na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 w związku z art. 16 ust. 1 specustawy przesyłowej, Wojewoda Łódzki zawiadomił wnioskodawcę, właścicieli nieruchomości objętych wnioskiem, Starostę Powiatu Bełchatowskiego oraz Wójta Gminy Bełchatów, o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na wejście na teren nieruchomości.

O wszczęciu przedmiotowego postępowania organ zawiadomił pozostałe strony, stosownie do art. 7 ust. 1 pkt 3 specustawy przesyłowej, poprzez obwieszczenie zamieszczone:

  • w prasie o zasięgu ogólnopolskim  – w dniu 20.09.2024 r.;
  • w urzędowym publikatorze teleinformatycznym – Biuletynie Informacji Publicznej, Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi - w dniu 20.09.2024 r. – na okres 14 dni od dnia zamieszczenia;
  • na tablicy ogłoszeń Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi - w terminie od dnia 20.09.2024 r. do dnia 4.10.2024 r.;
  • na tablicy ogłoszeń i w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Bełchatów – w terminie od dnia 20.09.2024 r. – na okres 14 dni od dnia zamieszczenia.

Obwieszczenie zawierało m.in. oznaczenie nieruchomości objętych wnioskiem o wydanie decyzji o zezwoleniu na wejście na teren nieruchomości według katastru nieruchomości oraz informację o miejscu, w którym strony mogą zapoznać się z aktami sprawy i złożyć ewentualne uwagi oraz pouczenie o obowiązkach nabywcy lub zbywcy, o których mowa w specustawie przesyłowej, oraz skutkach niedopełnienia tych obowiązków.

W toku postępowania nie zostały wniesione uwagi ani zastrzeżenia stron postępowania. Ponadto, żadna ze stron postępowania nie skorzystała z prawa do zapoznania się z aktami sprawy w siedzibie tutejszego urzędu.

Stosownie do treści art. 16 ust. 1 w związku z art. 6 ust. 1 specustawy przesyłowej, wojewoda wydaje decyzję, o której mowa w art. 15 ust. 1 specustawy przesyłowej, w terminie miesiąca od dnia złożenia wniosku, a decyzja zgodnie z art. 15 ust. 6 specustawy przesyłowej określa sposób, zakres i termin korzystania z nieruchomości.

Sposób, zakres i termin korzystania z nieruchomości wskazanych we wniosku Inwestora zostały określone w sentencji niniejszej decyzji.

Mając natomiast na względzie treść art. 15 ust. 8 specustawy przesyłowej, stwierdzić należy, iż sposób, zakres i terminy korzystania z nieruchomości, określone w niniejszej decyzji, nie mogą powodować:

  1. zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, kolejowego lub lotniczego;
  2. wstrzymania ruchu kolejowego lub lotniczego;
  3. zamknięcia dróg publicznych, chyba że istnieje  możliwość zorganizowania objazdów;
  4. zamknięcia śródlądowych dróg wodnych;
  5. negatywnego wpływu na działanie urządzeń lotniczych.

W związku z dyspozycją art. 25 ust. 1 specustawy przesyłowej, niniejsza decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu.

W toku przedmiotowego postępowania, po dokonaniu weryfikacji całości zgromadzonej w sprawie dokumentacji, Wojewoda Łódzki stwierdził zgodność wniosku Inwestora z obowiązującymi przepisami prawa, wobec czego należało orzec, jak w sentencji niniejszej decyzji.

O wydaniu decyzji Wojewody Łódzkiego o zezwoleniu na wejście na teren nieruchomości, określonych we wniosku Inwestora, strony postępowania zostaną zawiadomione w trybie zgodnym z przepisami specustawy przesyłowej.

Od niniejszej decyzji służy stronom odwołanie do Ministra Rozwoju i Technologii w Warszawie, Pl. Trzech Krzyży 3/5, za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego: Inwestorowi - w terminie 7 dni od dnia doręczenia decyzji, pozostałym stronom – w terminie 14 dni od dnia, w którym zawiadomienie o jej wydaniu w drodze obwieszczenia uważa się za dokonane (art. 25 ust. 2 specustawy przesyłowej). Zgodnie z art. 10 ust. 2a specustawy przesyłowej, zawiadomienie stron postępowania w drodze obwieszczenia uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia, w którym nastąpiło obwieszczenie o wydaniu decyzji w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi.

Odwołanie od niniejszej decyzji powinno zawierać zarzuty odnoszące się do decyzji, określać istotę i zakres żądania będącego przedmiotem odwołania oraz wskazywać dowody uzasadniające to żądanie, zgodnie z art. 25 ust. 3 specustawy przesyłowej.

W trakcie biegu terminu do wniesienia odwołania stronom przysługuje prawo do zrzeczenia się odwołania. Z dniem doręczenia Wojewodzie Łódzkiemu oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania przez ostatnią ze stron postępowania, niniejsza decyzja staje się ostateczna i prawomocna.

Zrzeczenie się prawa do wniesienia odwołania skutkuje brakiem możliwości odwołania od decyzji oraz jej zaskarżenia do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

ADNOTACJA DOTYCZĄCA OPŁATY SKARBOWEJ:

Uiszczono opłatę skarbową za czynność urzędową (wydanie decyzji) w kwocie 10 zł zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 2111).

Z up. WOJEWODY ŁÓDZKIEGO

Magdalena Nurczyńska
Kierownik
Oddziału administracji architektoniczno-budowlanej w Wydziale Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa

(podpisano elektronicznie)

 

Załącznik nr 1: Mapa sytuacyjna z lokalizacją planowanych robót w celu określenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektu (1 plik PDF)

 

Otrzymują z załącznikami:

  1. Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A

Pani Karolina Rumianowska – pełnomocnik (ePUAP)

  1. Aa

Otrzymują w drodze zawiadomienia:

  1. Właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości – według odrębnego rozdzielnika
  2. Wójt Gminy Bełchatów (ePUAP)
  3. Starosta Powiatu Bełchatowskiego (ePUAP)

Otrzymują w drodze obwieszczenia Wojewody Łódzkiego:

  1. Pozostałe strony
  2. Urząd Gminy w Bełchatowie (ePUAP)

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

25 maja 2018 r. na terytorium wszystkich krajów Unii Europejskiej zaczęło obowiązywać rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO). RODO określa zasady, na jakich można przetwarzać dane osobowe. Z przepisów rozporządzenia o ochronie danych wynika też obowiązek ochrony danych osobowych.

Kto jest administratorem Państwa danych? Jak skontaktować się z administratorem danych?

Administratorem Państwa danych osobowych jest Wojewoda Łódzki.

- adres: Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi, ul. Piotrkowska 104, 90-926 Łódź

- e-mail: kancelaria@lodz.uw.gov.pl

Jak skontaktować się z inspektorem ochrony danych?

- adres: Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi, ul. Piotrkowska 104, 90-926 Łódź

- e-mail: iod@lodz.uw.gov.pl.

W jakim celu administrator będzie przetwarzać Państwa dane?

Administrator przetwarza Państwa dane, aby Wojewoda Łódzki mógł wykonywać swoje ustawowe zadania, w szczególności:

- rozpatrywać sprawy – prowadzić postępowania administracyjne, należące do właściwości wojewody jako organu administracji architektoniczno-budowlanej I instancji;

- prowadzić rejestr wniosków o pozwolenie na budowę i rejestru decyzji o pozwoleniu na budowę wydawanych przez wojewodę;

- rozpatrywać sprawy należące do właściwości wojewody jako organu administracji rządowej (skargi, wnioski, zapytania itp.);

Na jakiej podstawie administrator przetwarza Państwa dane osobowe?

Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest obowiązek prawny, który ciąży na administratorze. Przetwarzanie danych jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze.

Źródła danych

Administrator może pozyskiwać dane osobowe od osoby, której te dane dotyczą, ze źródeł publicznie dostępnych, od organów administracji państwowej, od innych podmiotów, od osób fizycznych zobowiązanych do przekazania danych osobowych.

Kto będzie mieć dostęp do Państwa danych osobowych?

Administrator może przekazywać (udostępniać) – w celu wskazanym wyżej - Państwa dane osobowe innym kategoriom odbiorców danych osobowych. Odbiorcami tych danych osobowych są strony postępowania, prowadzonego przez wojewodę i ich pełnomocnicy, podmioty działające na prawach strony, i ich pełnomocnicy, a także uczestnicy postępowań (np. biegli itp.), organy publiczne i urzędy państwowe lub inne podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa lub wykonujący zadania realizowane w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej.

Jak długo administrator będzie przetwarzać Państwa dane?

Administrator będzie przetwarzać Państwa dane do czasu, aż wykona określone zadanie.

Czas ten obejmuje też archiwizację dokumentów, które administrator zgromadzi w związku z realizacją tego zadania.

Jakie przysługują Państwu prawa?

Mają Państwo prawo żądać od administratora danych, aby:

- umożliwił Państwu dostęp do swoich danych osobowych,

- sprostował przetwarzane dane,

Żądanie realizacji wymienionych praw proszę przesłać w formie pisemnej do administratora danych (dane kontaktowe jak wyżej, z dopiskiem „Ochrona danych osobowych”).

Przysługuje też Państwu prawo, aby wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w przypadku, gdy uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy.

Czy Państwa dane są bezpieczne?

Tak. Administrator nie wykorzystuje ich po to, aby w sposób zautomatyzowany podejmować decyzje lub profilować dane.

Materiały

Decyzja nr 158/24 o zezwoleniu na wejście na teren nieruchomości GPB-II.747.15.2024 WM
Decyzja​_nr​_158-24​_o​_zezwoleniu​_na​_wejście​_na​_teren​_nieruchomości​_GPB-II747152024​_WM.pdf 0.18MB
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
15.10.2024 00:06 Wanda Rutecka-Wybraniec
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Janiszewski Hubert
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Decyzja nr 158/24 z dnia 9.10.2024 r. o zezwoleniu na wejście na teren nieruchomości GPB-II.747.15.2024 WM 1.0 15.10.2024 00:06 Wanda Rutecka-Wybraniec

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}