Rozstrzygnięcie konkursu w edycji 2024
25.03.2024
W dniu 22 marca 2024 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dokonało rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert w ramach programu wieloletniego “Senior+” na lata 2021-2025, edycja w 2024, publikując komunikat (wraz z listami ofert zakwalifikowanych i odrzuconych) pod adresem:
https://senior.gov.pl/program_senior_plus/pokaz/656
Moduł I (dzienne domy):
Moduł I (kluby):
Moduł II (dzienne domy i kluby):
https://senior.gov.pl/source/2024/Senior%202024/MODU%202_OFERTY%20DOFINANSOWANE%20EDYCJA%202024.pdf
W ramach procedury konkursowej w module I w województwie łódzkim dofinansowanie zostało przyznane na utworzenie dziennego domu „Senior+” (Miasto Radomsko; dotacja w pełnej kwocie) oraz utworzenie klubu „Senior+” (Gmina Żelechlinek; dotacja obniżona). Pozostałe oferty, które uzyskały mniej niż 12 punktów w ocenie merytorycznej, nie otrzymały dofinansowania.
W module II w wojewódzkie łódzkim dofinansowanie przyznano 22 jednostkom, przy czym dotacje dla każdej z nich zostały pomniejszone proporcjonalnie do liczby punktów w ocenie merytorycznej.
WAŻNE
Zgodnie punktem VI.1 programu, w celu trzymania dotacji beneficjent, którego oferta została umieszczona na liście ofert zakwalifikowanych do otrzymania dofinansowania, zobowiązany jest – w terminie 10 dni kalendarzowych od dnia ogłoszenia wyników konkursu przez ministra właściwego do spraw zabezpieczenia społecznego – dostarczyć do właściwego urzędu wojewódzkiego oświadczenie o przyjęciu dotacji (według wzoru zamieszczonego przez właściwy urząd wojewódzki na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego). Za datę złożenia oświadczenia uznaje się datę wpływu dokumentu do urzędu wojewódzkiego za pośrednictwem platformy ePUAP na adres: /lodzuw/skrytka.
Z uwagi na obowiązującą formę elektroniczną, oświadczenie należy poprawnie wypełnić, a następnie zapisać w pliku .pdf i opatrzyć kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi w formacie PAdES. Oświadczenie winno być podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania jednostki samorządu terytorialnego (składania oświadczeń woli) i kontrasygnowane przez skarbnika.
ZALECENIA DOTYCZĄCE ZŁOŻENIA OŚWIADCZENIA O PRZYJĘCIU DOTACJI
- W odniesieniu do pól § i (…. zł), które nie dotyczą danej jednostki, należy przekreślić wiersz nie mający zastosowania (zgodnie z odnośnikiem), ewentualnie wpisać „0,00 zł” lub zwrot „nie dotyczy”.
- W ramach modułu II ponosić można wyłącznie wydatki bieżące, a więc zastosowanie znajdzie § 2030 (dla gmin) albo § 2130 (dla powiatów).
- W ramach modułu I ponosić można tak wydatki majątkowe, jak i wydatki bieżące, a więc zastosowanie znajdą § 6330 lub § 2030 (dla gmin) albo § 6430 lub § 2130 (dla powiatów). Składając oświadczenie należy mieć na uwadze, że w trakcie realizacji zadania nie będzie możliwości przenoszenia kwot pomiędzy paragrafami bieżącymi (§ 2030/2130) i majątkowymi (§ 6330/6430). Oznacza to, że wydatków zaplanowanych jako bieżące nie będzie można rozliczyć jako wydatków majątkowych i na odwrót.
Ponadto, w przypadkach, w których doszło do pomniejszenia dotacji, trzeba będzie skorygować formularz oferty w zakresie harmonogramu i kosztorysu (w module I i II), a także skorygować program inwestycji (w module I). Korekta oferty możliwa będzie po jej odblokowaniu w Generatorze Obsługi Dotacji (odblokowanie następuje z poziomu wojewody).
Skorygowaną ofertę należy zapisać w pliku .pdf, opatrzyć kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi w formacie PAdES, a następnie przesłać do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi za pośrednictwem platformy ePUAP (/lodzuw/skrytka) w terminie 10 dni kalendarzowych od dnia ogłoszenia wyników konkursu.
Na zakończenie warto jeszcze nadmienić, że placówki „Senior+” są ośrodkami wsparcia w rozumieniu ustawy o pomocy społecznej, odpowiednio jako dzienne domy pomocy lub kluby samopomocy. Kierowanie osób do ośrodków wsparcia następuje na podstawie przepisów ustawy, z uwzględnieniem postępowania administracyjnego, którego elementem jest rodzinny wywiad środowiskowy. W przypadku dziennego domu „Senior+”, przyznanie miejsca w placówce powinno odbywać się wyłącznie na podstawie decyzji administracyjnej (art. 106 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej). Z kolei przyznanie miejsca w klubie „Senior+” może się odbywać z pominięciem decyzji administracyjnej (art. 106 ust. 2 ustawy o pomocy społecznej), np. na podstawie deklaracji uczestnictwa, jednakże w odniesieniu do każdego (potencjalnego) uczestnika należy przeprowadzić wywiad środowiskowy.
Informacje dotyczące programu na każdym etapie można uzyskać w Wydziale Rodziny i Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi pod numerem telefonu: 42 664 10 93.
Materiały
1 wzór oświadczenia o przyjęciu dotacji MODUŁ 1 DZIENNY DOM1_wzór_oświadczenie_o_przyjęciu_dotacji_MODUŁ_1_DZIENNY_DOM.doc 0.04MB 2 wzór oświadczenie o przyjęciu dotacji MODUŁ 1 KLUB
2_wzór_oświadczenie_o_przyjęciu_dotacji_MODUŁ_1_KLUB.doc 0.04MB 3 wzór oświadczenia o przyjęciu dotacji MODUŁ 2 DZIENNY DOM - POWIAT
3_wzór_oświadczenie_o_przyjęciu_dotacji_MODUŁ_2_DZIENNY_DOM_—_POWIAT.doc 0.04MB 5 wzór oświadczenia o przyjęciu dotacji MODUŁ 2 KLUB
5_wzór_oświadczenie_o_przyjęciu_dotacji_MODUŁ_2_KLUB.doc 0.04MB 4 wzór oświadczenia o przyjęciu dotacji MODUŁ 2 DZIENNY DOM
_4_wzór_oświadczenie_o_przyjęciu_dotacji_MODUŁ_2_DZIENNY_DOM.doc 0.04MB
- Pierwsza publikacja:
- 25.03.2024 13:25 Weronika Wrzosek
- Wytwarzający/ Odpowiadający:
- Sebastian Rakowski
Tytuł | Wersja | Dane zmiany / publikacji |
---|---|---|
Rozstrzygnięcie konkursu w edycji 2024 | 3.0 | 27.03.2024 14:34 Weronika Wrzosek |
Rozstrzygnięcie konkursu w edycji 2024 | 2.0 | 26.03.2024 09:40 Weronika Wrzosek |
Rozstrzygnięcie konkursu w edycji 2024 | 1.0 | 25.03.2024 13:25 Weronika Wrzosek |
Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP