Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2021 już w ten weekend
17.09.2021
Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe święto Funduszy Europejskich w Polsce, podczas którego pokazujemy, jak wiele udało się zrobić dzięki dotacjom unijnym. W tym roku Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zorganizowało wydarzenie już po raz ósmy - tym razem w formule hybrydowej. Od 17 do19 września beneficjenci z całej Polski przygotowali liczne atrakcje.
Dni Otwarte Funduszy Europejskich są okazją dla mieszkańców i turystów do niebanalnego spędzenia wolnego czasu. Mogą oni zobaczyć różnorodność unijnych projektów realizowanych w naszym kraju. Na stronie internetowej www.dniotwarte.eu wciąż pojawiają się nowe atrakcje i ciekawe zaproszenia
– podkreśla wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
Na żywo…
Muzea, rajdy rowerowe i miejsca na co dzień niedostępne to tylko część stacjonarnych atrakcji na DOFE, które będą dostępne w prawie 300 różnych miejscach w Polsce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza na spotkanie z Dorotą Masłowską, jedną z najbardziej poczytnych współczesnych polskich pisarek. Spotkanie autorskie odbędzie się w budynku dawnego młyna elektrycznego, który zmienił się w niezwykle nowoczesną siedzibę biblioteki.
Zainteresowanych dziejami Łańcuta i związku miasta z wybitnym naukowcem Ignacym Łukasiewiczem zapraszamy do Muzeum-Zamek w Łańcucie na zwiedzanie ekspozycji Działu Historii Miasta i Regionu oraz 10 Pułku Strzelców Konnych.
Politechnika Łódzka i Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog zapraszają na zajęcia „Zaprogramuj Przyszłość”. Są to bezpłatne zajęcia dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Dzieci nauczą się jak rozmawiać z komputerem, by dobrze się z nim „dogadać”! Dowiedzą się co to jest algorytm i jak bardzo jest on przydatny na co dzień.
…i w sieci!
Dla amatorów wirtualnego świata będą też konkursy, warsztaty i webinary online w ramach DOFE przygotowaliśmy ponad 200 ciekawych wydarzeń w sieci.
Teatr Wielki w Łodzi przygotował koncert Głosy Europy. Wszystkich zapraszamy na wydarzenie w formie on-line, koncert będzie można zobaczyć na FB Zmieniamy Łódzkie i stronie internetowej Województwa Łódzkiego.
Na fanów historii, którzy nie lubią zgiełku, tłoku i hałasu czeka Włodawa, gdzie w krętych uliczkach i architekturze starych kamienic można poczuć klimat dawnego sztetlu. Jednym z takich miejsc jest również Muzeum – Zespół Synagogalny. To tu, w trzech należących niegdyś do żydowskiej gminy budynkach można zetknąć się z historią, tradycją i religią dawnej społeczności żydowskiej.
Zapraszamy też na Szybki Kurs Dykcji online - serię ośmiu kilkunastominutowych filmów instruktażowych. Seria jest dostępna dla osób niewidomych i niedowidzących. Przez tajniki wymowy prowadzi nas aktorka Teatru Wybrzeże Marzena Nieczuja Urbańska, a w charakterze kursantki partneruje jej Weronika Łucyk, specjalistka ds. edukacji. Każdy odcinek zawiera bardzo praktyczne ćwiczenia do wykorzystania na co dzień.
Informacje o innych ciekawych wydarzeniach znajdziesz też na naszych portalach społecznościowych. Warto na nie zaglądać i udostępniać ciekawe posty! Wytrwałych zapraszamy do udziału w quizie z nagrodami!
Zapraszamy wszystkich do udziału zarówno online, jak i stacjonarnie. A także na naszą stronę www.dniotwarte.eu, gdzie znajdują się informacje o projektach i materiały video.
Każdy znajdzie coś dla siebie wśród zaplanowanych atrakcji. Świętujcie z nami!