W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Warsztaty w Rynie: Wzmocnienie współpracy na rzecz przeciwdziałania nadużyciom migracyjnym

07.11.2024

W Rynie odbyły się warsztaty „Pogłębienie współpracy instytucjonalnej Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej z jednostkami administracji rządowej i terenowej w obszarze przeciwdziałania nadużyciom w procedurach legalizujących pobyt i pracę obywateli państw trzecich na terytorium RP oraz państw członkowskich Strefy Schengen”. W spotkaniu uczestniczył Wojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król, który podkreślił znaczenie działań służących umacnianiu bezpieczeństwa regionu oraz współpracy międzyinstytucjonalnej w obszarze migracji i azylu.

Wojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król - podczas wystąpienia w dniu 7 listopada 2024 r. - fot. nr 2. Warsztaty zorganizowane w ramach projektu „Wzmocnienie kompetencji
i kwalifikacji Straży Granicznej w obszarze powrotów”.

Warsztaty, które odbyły się w Hotelu Zamek Ryn, były organizowane w ramach projektu „Wzmocnienie kompetencji i kwalifikacji Straży Granicznej w obszarze powrotów” i miały na celu zwiększenie zdolności służb publicznych do skuteczniejszego przeciwdziałania nielegalnej migracji. Program warsztatów obejmował trzy kluczowe obszary tematyczne:
    •    Przeciwdziałanie nadużyciom w procedurach legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców,
    •    Zwiększenie efektywności działań związanych z powrotami migrantów,
    •    Integrację działań administracji rządowej i terenowej na rzecz efektywnego zarządzania migracjami.

W swoim wystąpieniu Wojewoda Radosław Król zwrócił uwagę na wagę tych działań dla bezpieczeństwa i stabilności regionu.

Współpraca między służbami i jednostkami administracji jest fundamentem skutecznej polityki migracyjnej. Naszym zadaniem jest przeciwdziałać nadużyciom, ale także dbać o potrzeby grup szczególnie wrażliwych

– zaznaczył Wojewoda, podkreślając jednocześnie znaczenie integracji działań i budowania sprawnych mechanizmów współpracy międzyinstytucjonalnej.

Podczas warsztatów omówiono również kwestie wsparcia dla grup wrażliwych oraz potrzeby budowania kompleksowego podejścia do zarządzania migracjami. Program warsztatów obejmował praktyczne sesje, podczas których uczestnicy wymieniali się doświadczeniami oraz opracowywali wspólne rozwiązania w zakresie przeciwdziałania nielegalnym praktykom związanym z pobytem i pracą cudzoziemców.

Warsztaty stanowiły doskonałą okazję do wzmocnienia współpracy między Strażą Graniczną a instytucjami administracji rządowej i terenowej, co przyczyni się do efektywniejszego zarządzania kwestiami migracyjnymi w województwie warmińsko-mazurskim oraz na całym terytorium RP.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}