W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podsumowanie konferencji online ,,Jak realizować w szkole edukację zdrowotną w zakresie profilaktyki HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową? W pandemii COVID-19 nie zapominajmy o HIV!"

W dniu 25 listopada 2021 r. odbyła się konferencja on-line pn.: „Jak realizować w szkole edukację zdrowotną w zakresie profilaktyki HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową? W pandemii COVID-19 nie zapominajmy o HIV!”

aa

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół realizujący Krajowy Program Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS w woj. małopolskim (któremu WSSE w Krakowie przewodniczy) we współpracy z Ekspertem Wojewódzkim ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii Województwa Małopolskiego.

 

Celem konferencji było zachęcenie do podejmowania działań profilaktycznych, które byłyby ściśle nastawione na zapobieganie zakażeniom HIV i innych chorób przenoszonych drogą płciową wśród młodzieży i osób dorosłych. Adresatami byli  pracownicy placówek szkolno-wychowawczych (nauczyciele, pedagodzy szkolni, wychowawcy), pracownicy struktur jednostek samorządowych oraz pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznych - udział wzięło blisko 200 osób.

 

 

Uroczystego otwarcia konferencji dokonali Pani Ewa Podłęcka - Dyrektor Wydziału Zdrowia Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie oraz Pan Jarosław Foremny - Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Zaproszeni prelegenci wygłosili następujące wykłady:

  • Dlaczego młodzi nas potrzebują. Pilne wyzwania dla profilaktyki HIV

           Dr Agnieszka Walendzik-Ostrowska – Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach,                Stowarzyszenie Profilaktyki Zdrowotnej "Jeden Świat", Towarzystwo Rozwoju Rodziny Zielona Góra

  • Programy rekomendowane profilaktyki zachowań ryzykownych w ujęciu programu wychowawczo profilaktycznego


Karolina Flacht - profilaktyk i psychoterapeuta uzależnień

 

  • Nowe aspekty profilaktyki zakażeń HIV

Dr Maria Brodzikowska - Instytut Nauk Społecznych AWF w Krakowie, Stowarzyszenie Profilaktyki Zdrowotnej „Jeden Świat”

  • Mizoginizm a HIV


Dr n. med. Dorota Rogowska-Szadkowska - autorka licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych dotyczących różnych aspektów HIV/AIDS, Członkini honorowa Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS

 

  • Testowanie na HIV w dobie pandemii

           Lek. med. Mateusz Pliczko - Stowarzyszenie Profilaktyki Zdrowotnej „Jeden Świat”

 

Z informacji zwrotnych uzyskanych od uczestników wynika, że podjęte podczas konferencji treści merytoryczne były dla nich wartościowe, ciekawe i cenne:

,,Konferencja na wysokim poziomie – dziękuję.”

,,Bardzo dziękuję za to szkolenie. O wielu rzeczach się dowiedziałam. Wykład Pani Doktor i Pani Karoliny wyrył mi się obrazami w świadomości. Otworzył też na nowe spojrzenie trafności i skuteczności kampanii profilaktycznych. Być może dzięki tej konferencji uda mi się uniknąć błędów w podejmowanych działaniach.”

,,Profesjonalnie przygotowane szkolenie, dziękuję.”

 

Prelegentom dziękujemy za interesujące wykłady. 

Uczestnikom dziękujemy za bardzo pozytywny odbiór konferencji,  zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych realizowanych przez nas przedsięwzięciach.

 

 

{"register":{"columns":[]}}