W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Problemy dzieci i młodzieży w okresie pandemii- profilaktyka depresji i uzależnień- wsparcie dla nauczycieli.

Dnia 24 maja 2021 r. po raz drugi odbyła się konferencja on-line pt.: „Problemy dzieci i młodzieży w okresie pandemii- profilaktyka depresji i uzależnień- wsparcie dla nauczycieli. Konferencja została zorganizowana przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie oraz Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego SP ZOZ w Krakowie.

Konferencja

Konferencja była odpowiedzią na potrzebę doskonalenia kompetencji wobec rosnących wyzwań w pracy wychowawczej dyrektorów szkół, wychowawców, nauczycieli i pedagogów szkół ponadpodstawowych województwa małopolskiego.

Przebieg konferencji:

Konferencję otworzyła lek. med. Anna Depukat dyrektor Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego SP ZOZ w Krakowie, oraz  Pani mgr Magdalena Droździk kierownik Działu Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

Podczas konferencji prelekcje wygłosili:

lek. med. Dorota Wilanowska-Parda, specjalista psychiatra dzieci i młodzieży, kierownik Poradni Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży Szpitala Klinicznego im. J. Babińskiego w Krakowie, która wygłosiła prelekcję na temat: „Depresja w okresie dorastania- jak rozpoznać, jak rozmawiać, gdzie szukać pomocy?”

mgr Jacek Kraus psycholog, specjalista terapii uzależnień, przedstawił temat: „Sięganie po substancje psychoaktywne w sytuacji pandemii jako sygnał o braku podstawowych umiejętności psychologicznych (reakcja wołania o pomoc).”

mgr Jarosław Bugaj psycholog, psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień, wygłosił prezentację na temat: „Profilaktyka uzależnień od internetu (telefonu i sieci)- jak rozpoznać uzależnienia?”

mgr Zbigniew Krempicki, specjalista psychoterapii uzależnień, wygłosił prelekcję na temat: „Substancje psychoaktywne- co warto wiedzieć?”

W Konferencji udział wzięli nauczyciele, pracownicy placówek szkolno-wychowawczych, pracownicy Państwowej  Inspekcji Sanitarnej Pionu Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z województwa małopolskiego oraz przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Szczególne podziękowania składamy Prelegentom za wygłoszenie bardzo ciekawych wykładów, a uczestnikom za tak liczną obecność.

{"register":{"columns":[]}}