#SzczepimySięzKGW – do 15 września można starać się o dofinansowanie z ARiMR
07.09.2021
Tylko do 15 września biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski o udzielenie wsparcia dla tych kół gospodyń wiejskich, które włączą się w akcję promocji szczepień przeciw COVID-19. Na zrealizowanie wydarzenia KGW mają czas do końca miesiąca.
Koła gospodyń wiejskich, które włączą się w akcję #SzczepimySięzKGW, mogą otrzymać 8 tys. zł. na organizację lokalnego festynu, którego głównym celem jest promocja szczepień przeciw COVID-19. Wsparcie nie zależy od liczby osób zaszczepionych podczas takiego wydarzenia. Wnioski o przyznanie takiej pomocy trzeba składać w biurach powiatowych ARiMR jeszcze tylko do 15 września 2021 r., a samo przedsięwzięcie należy zrealizować do końca września. Jeśli w trakcie wydarzenia szczepieniu podda się co najmniej 100 osób, koła będą mogły otrzymać dodatkowe pieniądze.
O pomoc finansową mogą starać się koła wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich. Trzeba jednak pamiętać, że o otrzymaniu wsparcia decyduje kolejność złożenia wniosków. Jedno KGW może uzyskać dofinansowanie na zorganizowanie maksymalnie 3 wydarzeń, przy czym kolejny wniosek można złożyć po zaakceptowaniu sprawozdania z realizacji poprzedniego festynu.
Do 6 września do biur powiatowych ARiMR złożono 2,4 tys. wniosków o przyznanie pomocy, z czego ARiMR wydała blisko 2,24 tys. decyzji o przyznaniu wsparcia. Do 5 września odbyły się 1294 festyny, a do końca września zaplanowano jeszcze ok. 1 tys. wydarzeń.
Szczegółowe zasady udzielania pomocy zostały udostępnione na portalu GOV.PL - otwórz
Materiały
Zasady Programu #SzczepimySię z KGWSzczepimySie_KGW_wytyczne.pdf 0.73MB Odpowiedzi_na_najczesciej_zadawane_pytania_SzczepimySie_KGW
Odpowiedzi_na_najczesciej_zadawane_pytania_SzczepimySie_KGW.pdf 0.62MB
Patronat honorowy nad programem wspierania szczepień #SzczepimySię z Kołem Gospodyń Wiejskich objął premier Mateusz Morawiecki.
Formularz wniosku o pomoc oraz sprawozdania z przebiegu wydarzenia:
Wzór wniosku o pomoc:
Materiały
format PDFWniosek_o_przyznanie_pomocy_KGW_szczepienia_1z.pdf 0.45MB format excel
Wniosek_o_przyznanie_pomocy_KGW_szczepienia_1z.xlsx 0.11MB Instrukcja wypełniania wniosku
Instrukcja_wypelniania_wniosku_KGW_SZCZEPIENIA_11.pdf 0.24MB
Wzór sprawozdania ze zorganizowanego wydarzenia:
Materiały
format PDFSprawozdanie_z_wydarzenia_-_KGW_szczepienia_1z.pdf 0.33MB format excel
Sprawozdanie_z_wydarzenia_-_KGW_szczepienia_1z.xlsx 0.10MB Instrukcja wypełniania sprawozdania
Instrukcja_wypelniania_sprawozdania_KGW_SZCZEPIENIA_1z.pdf 0.16MB
Wnioski o udzielenie pomocy należy składać do Kierownika BP ARiMR właściwego ze względu na siedzibę Koła Gospodyń Wiejskich.
O wsparcie można starać się przy użyciu formularza udostępnionego na stronie internetowej ARiMR. Do wniosku należy dołączyć:
- zaświadczenia dotyczące pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie lub innych pomocy de minimis. Równoważne z zaświadczeniem jest złożenie w sekcji VII Wniosku oświadczenia o wielkości ww. pomocy de minimis;
- wniosku o wpis do ewidencji producentów na podstawie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności – w przypadku kół gospodyń wiejskich nieposiadających takiego wpisu.
Informacja w sprawie zasad uzyskiwania numerów identyfikacyjnych w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności jest dostępna na naszym portalu - otwórz.
Dodatkowo, w celu usprawnienia procesu współpracy z jednostkami wykonującymi szczepienia udostępnione zostają wzory umów pomiędzy KGW a takimi punktami:
Materiały
wzór umowy z Mobilną Jednostką SzczepieńUmowa_wzor_KGW_MJS.DOCX 0.04MB wzór umowy z Podmiotem Wykonującym Działalność Leczniczą
Umowa_wzor_KGW_PWDL.DOCX 0.04MB
Z przeprowadzonego wydarzenia należy w ciągu 30 dni od jego zakończenia złożyć w biurze powiatowym Agencji sprawozdanie, do którego należy dołączyć:
- kopię umowy zawartej pomiędzy kołem gospodyń wiejskich a punktem szczepień dotyczącej wykonania na wydarzeniu szczepień przeciwko COVID-19;
- materiały dokumentujące przeprowadzenie kampanii informacyjnej w mediach lokalnych lub społecznościowych, lub za pośrednictwem ogłoszeń o wydarzeniu;
- materiały dokumentujące zrealizowanie aktywności podczas wydarzenia.
Wnioski i sprawozdania można składać osobiście, za pośrednictwem platformy ePUAP lub przesłać pocztą. O dacie złożenia dokumentów decyduje data ich wpływu do właściwego biura powiatowego. Po upływie terminu wnioski nie będą rozpatrywane.
Adresy skrzynek ePUAP biur powiatowych ARiMR oraz zasady składania dokumentów - otwórz