Praktyki
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Brasílii oferuje możliwość odbycia praktyki studenckiej lub absolwenckiej, a także wolontariatu.
Praktyki
Warunki:
a. Praktyki studenckie:
- posiadać obywatelstwo polskie lub innego kraju członkowskiego Unii Europejskiej,
- być studentem ostatniego roku studiów pierwszego stopnia, jednego z trzech ostatnich lat jednolitych studiów magisterskich, studiów drugiego stopnia, studiów trzeciego stopnia lub studiów podyplomowych,
- studiować na kierunku istotnym z punktu widzenia potrzeb Ministerstwa.
b. Praktyki absolwenckie:
- posiadać obywatelstwo polskie lub innego kraju członkowskiego Unii Europejskiej,
- być absolwentem szkoły policealnej, studiów pierwszego, drugiego lub trzeciego stopnia lub studiów podyplomowych, na kierunku istotnym z punktu widzenia potrzeb służby zagranicznej,
- aplikować kiedy od ukończenia studiów nie minęło więcej niż 5 lat,
- w dniu rozpoczęcia praktyki nie mieć ukończonego 30. roku życia.
Praktyki trwają od jednego do trzech miesięcy i są bezpłatne. Ambasada nie pokrywa również kosztów podróży i wyżywienia. Oferujemy natomiast darmowe zakwaterowanie na terenie placówki. Praktykant ma szansę zapoznać się z pracą każdego z wydziałów ambasady: administracyjnego, kulturalnego, konsularnego oraz polityczno-ekonomicznego. Zakres zadań dostosowywany jest do predyspozycji kandydata oraz bieżącego zapotrzebowania placówki.
Podstawowym wymogiem stawianym kandydatom przez naszą Ambasadę jest znajomość języka portugalskiego.
Osoby zainteresowane odbyciem praktyk proszone są o przesłanie następujących dokumentów aplikacyjnych:
- Formularz zgłoszeniowy odpowiedni do typu praktyki
- Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
- Regulamin
- Oświadczenie o niekaralności
- Skan dowodu/paszportu
Uzupełnione i podpisane dokumenty wraz ze skanem dowodu osobistego lub paszportu (strona ze zdjęciem) należy przesłać drogą elektroniczną na adres brasilia.embaixada@msz.gov.pl.
Zgłoszenie należy przesłać nie później niż 45 dni przed planowanym rozpoczęciem praktyk.
Wolontariat
Odbywa się na podstawie porozumienia pomiędzy wolontariuszem a placówką zagraniczną, z uwzględnieniem przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.
Osoby ubiegające się o wolontariat powinny posiadać obywatelstwo polskie lub innego kraju członkowskiego UE. W przypadku wolontariatu okres trwania współpracy nie jest prawnie uwarunkowany i zależy od decyzji wolontariusza oraz potrzeb organizacyjno-kadrowych danej komórki organizacyjnej.