Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych (7 konkurs)
Status: Rozstrzygnięty
W ramach Działania 2.1 dofinansowanie udzielane jest projektom o zasięgu ogólnokrajowym, które w największym stopniu przyczynią się do osiągnięcia celu szczegółowego nr 2 Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 2020. Cel ten będzie realizowany w II osi priorytetowej E-administracja i otwarty rząd, poprzez działanie 2.1 Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych.
Cel
Celem konkursu jest:
- tworzenie lub rozwój e-usług publicznych (A2B, A2C),
- tworzenie lub rozwój usług wewnątrzadministracyjnych (A2A) niezbędnych dla funkcjonowania e-usług publicznych (A2B, A2C).
Dla kogo
- jednostki administracji rządowej,
- podmioty podległe jednostkom administracji rządowej,
- podmioty nadzorowane przez jednostki administracji rządowej,
- sądy i jednostki prokuratury,
- partnerstwa tworzone pomiędzy wskazanymi powyżej wnioskodawcami,
- partnerstwa uprawnionych wnioskodawców z przedsiębiorstwami, organizacjami pozarządowymi, jednostkami naukowymi, uczelniami lub podmiotami leczniczymi, dla których podmiotem tworzącym jest minister lub publiczna uczelnia medyczna.
Niedopuszczalna jest sytuacja, w której w ramach partnerstwa z art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014 2020 partner/partnerzy realizowaliby co do zasady zadania, które z równie dobrym skutkiem dla osiągnięcia celów projektu mógłby zrealizować wykonawca wyłoniony zgodnie z prawem zamówień publicznych.
Budżet i poziom dofinansowania
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w konkursie wynosi 470 000 000,00 PLN (słownie: czterysta siedemdziesiąt milionów, 00/100 PLN) i stanowi środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (397 761 000,00 PLN) oraz współfinansowania krajowego z budżetu państwa (72 239 000,00 PLN).
Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych projektu złożonego do dofinansowania w ramach działania 2.1 nie może przekroczyć 50 mln EUR. Aby dokonać konwersji walutowej PLN/EUR należy posłużyć się średnią arytmetyczną miesięcznych kursów średnioważonych Narodowego Banku Polskiego, z ostatnich kolejno następujących po sobie sześciu miesięcy, bezpośrednio poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o dofinansowanie (kursy te publikowane są na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego pod adresem: http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/kursy/kursy_archiwum.html)
Maksymalny okres realizacji projektu: 36 miesięcy.
Harmonogram konkursu
- Ogłoszenie konkursu: 01.09.2017
- Rozpoczęcie naboru wniosków: 02.10.2017
- Zakończenie naboru wniosków: 10.01.2018
Sposób składania wniosków
Wnioski o dofinansowanie można składać do dnia 10 stycznia 2018 r. do godziny 23:59 w formie elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, za pośrednictwem dedykowanej aplikacji udostępnionej na stronie internetowej IOK: https://popc0201.cppc.gov.pl/ .
Centrum Projektów Polska Cyfrowa udostępniło Formularz do Studium wykonalności projektów realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, który ma na celu usprawnienie prawidłowego przygotowania Studium wykonalności, stanowiącego załącznik do wniosku o dofinansowanie projektu. W związku z przygotowaniem Formularza do Studium wykonalności projektów realizowanych w ramach działania 2.1 POPC, dostępnego pod linkiem: Formularz do Studium wykonalności dla działania 2.1 IOK zaleca i rekomenduje, sporządzenie Studium wykonalności projektu w ramach działania 2.1 POPC poprzez udostępniony formularz.
Wersja elektroniczna Studium wykonalności dołączona do wniosku o dofinansowanie powinna zostać przedłożona (również) w formacie umożliwiającym swobodne przeszukiwanie treści np.: pdf lub doc/docx.
Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się w Regulaminie Konkursu.
Zapoznaj się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych tutaj.
Pytania i odpowiedzi
Wszelkie pytania w tym zakresie należy zgłaszać pod adres: konkurs2.1 pytania@cppc.gov.pl.