W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

OGŁOSZENIE ARCHIWALNE: Nabór do panelu ekspertów do spraw Somalii oraz Niezależnej Grupy Doradczej Sekretarza Generalnego ONZ ds. Funduszu Budowania Pokoju

Termin składania wniosków w MSZ upływa 24 czerwca 2022 r.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, że Sekretariat ONZ rozpoczął przyjmowanie nominacji na stanowiska do:

  1. Niezależnej Grupy Doradczej Sekretarza Generalnego ds. Funduszu Budowania Pokoju;

Termin składania wniosków w MSZ upływa 24 czerwca 2022 r.

Sekretarz Generalny powoła do powyższej Grupy 10 członków, z uwzględnieniem zasady równej reprezentacji geograficznej oraz płci.

Państwa członkowskie, szczególnie wpłacające dobrowolne kontrybucje na Fundusz Budowania Pokoju proszone są o nominowanie niezależnych kandydatów wysokiego szczebla, mających doświadczenie międzynarodowe bądź związane z funkcjonowaniem systemu ONZ, kwestiami budowania pokoju, zapobiegania konfliktom, czy zbieraniem funduszy.

Członkowie Grupy Doradczej powoływani są na okres dwóch lat, pełnią funkcję doradczą i nadzorczą w stosunku do Funduszu.  Członkowie Grupy nie otrzymują wynagrodzenia za swoją pracę, jednakże są uprawnieni do otrzymania diet i zwrotu kosztów podróży w związku z udziałem w spotkaniach Grupy.  

Sekretariat ONZ prosi o niezgłaszanie kandydatów aktualnie zatrudnionych w ONZ i pełniących inne funkcje związane z Funduszem Budowania Pokoju.

Szczegółowe informacje dotyczące kryteriów wyboru oraz obowiązków członków Grupy znajdują się pod linkiem: https://www.un.org/peacebuilding/sites/www.un.org.peacebuilding/files/documents/pbf_advisory_group_tor.pdf.

  1. Panelu ekspertów do spraw Somalii w następujących obszarach:
  • Grupy zbrojne (Armed Groups)
  • Sprawy regionalne (Regional)

Termin składania wniosków w MSZ upływa 13 czerwca 2022 r. o godz. 15.00 czasu warszawskiego.

Panel składa się z 6 ekspertów i działa pod kierownictwem Komitetu Sankcyjnego Rady Bezpieczeństwa, ustanowionego w rezolucji 751 (1992). Poszukiwani są kandydaci specjalizujący się w dziedzinach związanych z regionem oraz grupami zbrojnymi (armed groups).

Kandydaci powinni mieć odpowiednie kompetencje i wiedzę związaną z tematem oraz minimum 10-letnie doświadczenie zawodowe (w tym minimum 3 lata doświadczenia praktycznego).

Wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego, znajomość pozostałych języków ONZ jest wskazana, natomiast znajomość języka arabskiego lub dialektu somalijskiego będzie dodatkowym atutem.

Eksperci do panelu są wybierani z uwzględnieniem kompetencji i doświadczenia zawodowego, związanego z tematem sankcji oraz regionem geograficznym. Przy wyborze brana jest pod uwagę także zasada równej reprezentacji geograficznej oraz płci (zgodnie za założeniem Sekretarza Generalnego ONZ dotyczącego osiągniecia parytetu płci we wszystkich procesach mających miejsce w ramach systemu ONZ).

Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszenia dostępne są pod adresem: https://www.un.org/securitycouncil/sanctions/751/work-and-mandate

Wynagrodzenia dla tego typu stanowisk wahają się między 3 867,00 USD/miesiąc a 15 779,00 USD/miesiąc.

Rozpatrywane będą tylko zgłoszenia przekazane on-line, dlatego też kandydaci są dodatkowo proszeni o wypełnienie wniosku zgłoszeniowego online.

Zgłoszenia powinny być nadsyłane przez pracodawcę po wyłonieniu kandydata/kandydatów zgodnie z właściwymi wymogami wewnętrznymi poszczególnych instytucji w zakresie zgłaszania kandydatów rekomendowanych do pracy w organizacjach międzynarodowych.

 Zgłoszenia należy przesyłać na skrzynkę poczty elektronicznej konkursy@msz.gov.pl, z podaniem nazwy stanowiska w tytule wiadomości. Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko, CV w języku angielskim oraz dane kontaktowe w języku angielskim do 3 osób mogących udzielić referencji kandydatowi.

Zalecane jest również zapoznanie się kandydatów z Informacją stanowiącą wykonanie obowiązku określonego w art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

{"register":{"columns":[]}}