OGŁOSZENIE ARCHIWALNE: Nabór kandydatów do puli specjalistów wymiaru sprawiedliwości do Specjalnego Sądu Karnego dla Republiki Środkowoafrykańskiej (Special Criminal Court, SCC)
Termin zgłaszania kandydatów upływa 18 marca 2022 r.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że Sekretariat Organizacji Narodów Zjednoczonych ogłosił nabór kandydatów do puli specjalistów wymiaru sprawiedliwości, którzy mogliby w przyszłości objąć stanowiska w Specjalnym Sądzie Karnym dla Republiki Środkowoafrykańskiej, z siedzibą w Bangi w Republice Środkowoafrykańskiej.
Kandydaci muszą być cywilnymi specjalistami z odpowiednim doświadczeniem w wymiarze sprawiedliwości oraz wykształceniem zgodnym z opisem stanowiska służbowego.
Wymagana jest biegła znajomość języka francuskiego, wskazana jest również znajomość języka angielskiego.
Kandydaci zostaną umieszczeni na listach o następujących profilach sędziów międzynarodowych:
- Special Prosecutor (“Procureur spécial”)
- Assistant Special Prosecutor (“Substitut du Procureur spécial”)
- Investigative Judge (“Juge d’instruction”)
- Judge of the Pre-Trial Chamber (“Juge de la Chambre d’accusation spéciale”)
- Trial Chamber Judge (“Juge de la Chambre d’assises”)
- Appeals Chamber Judge (“Juge de la Chambre d’appel”)
- International Deputy Registrar (“Greffier adjoint international”).
W powyższym trybie służby wydzielony personel otrzymuje uposażenie z kraju wysyłającego/ instytucji delegującej, natomiast ONZ pokrywa koszty utrzymania na teatrze misji (Mission Subsistence Allowance - MSA), transportu do i z miejsca pełnienia służby, jak również ubezpieczenia zdrowotnego i ewentualnego leczenia.
W rekrutacji należy zwrócić uwagę na wymagane kwalifikacje kandydatów, zgodnie z opisem stanowiska służbowego, które należy traktować jako niezbędne elementy do spełnienia, szczególnie w odniesieniu do wykształcenia, kompetencji i doświadczenia zawodowego.
Istotne znaczenie ma również poprawne wypełnienie dokumentów aplikacyjnych.
Szczegółowe informacje dotyczące puli specjalistów wymiaru sprawiedliwości znaleźć można w załączonej nocie Sekretariatu ONZ.
Zakwalifikowane osoby mogą zostać w przyszłości wyznaczone na stanowiska w SCC. Możliwe jest również zaproponowanie kandydatowi służby na innym, równorzędnym stanowisku.
Zgłoszenia powinny być nadsyłane przez pracodawcę po wyłonieniu kandydata/kandydatów zgodnie z właściwymi wymogami wewnętrznymi poszczególnych instytucji w zakresie zgłaszania kandydatów rekomendowanych do pracy w organizacjach międzynarodowych.
Przygotowane zgłoszenie, wraz z wypełnionymi dokumentami, należy przesłać na adres MSZ: kandydaci@msz.gov.pl, z podaniem nazwy naboru w tytule wiadomości.
Zalecane jest zapoznanie się kandydatów z Informacją stanowiącą wykonanie obowiązku określonego w art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).