OGŁOSZENIE ARCHIWALNE: Nabór na stanowisko Asystenta Administratora - Dyrektora Regionalnego Biura UNDP na Amerykę Łacińską i Karaiby
Termin składania wniosków w MSZ upływa 17 czerwca 2022 r.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, że Program ONZ ds. Rozwoju (United Nations Development Programme - UNDP), rozpoczął przyjmowanie nominacji na stanowisko Asystenta Administratora - Dyrektora Regionalnego Biura UNDP na Amerykę Łacińską i Karaiby (Assistant Administrator and Director, Regional Bureau for Latin America and the Carribean). Stanowisko jest na poziomie Asystenta Sekretarza Generalnego (Assistant Secretary-General).
Biuro UNDP na Amerykę Łacińską i Karaiby nadzoruje 42 państwa regionu, służąc wsparciem w zakresie budowania potencjału rozwojowego, demokratycznego zarządzania, eliminacji nierówności oraz praw kobiet. Asystent Administrator – Dyrektor nadzoruje całościową politykę biura, realizowane programy i działania w regionie.
Termin składania wniosków w MSZ upływa 17 czerwca 2022 r.
Kandydaci powinni mieć odpowiednie kompetencje i wiedzę związaną z tematyką. Wymagane jest bogate doświadczenie w pracy na stanowiskach merytorycznych i kierowniczych na poziomie międzynarodowym, m.in. w zakresie programowania strategii rozwojowych czy mobilizacji zasobów, zarządzania i finansów, jak również zarządzania projektami oraz zespołami wielokulturowymi, a także udokumentowane osiągnięcia na poziomie regionalnym, krajowym lub międzynarodowym, w tym w zakresie reagowania kryzysowego we współpracy z podmiotami krajowymi, regionalnymi i międzynarodowymi.
Wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego i hiszpańskiego. Znajomość pozostałych języków roboczych ONZ będzie dodatkowym atutem.
Wynagrodzenia dla tego typu stanowisk wynoszą 188 253 USD brutto (139 747 USD netto) rocznie.
Szczegółowe informacje dotyczące zadań na ww. stanowisku, jak również nt. sposobu składania aplikacji zawarte są pod linkiem: https://jobs.undp.org/cj_view_job.cfm?cur_job_id=106878. Nominacje z ramienia państw członkowskich muszą zawierać oświadczenie rządu państwa nominującego, iż kandydatowi nie były zarzucane żadne czyny związane z naruszeniem praw człowieka lub międzynarodowego prawa humanitarnego. Kandydaci mogą aplikować również samodzielnie (in their personal capacity).
Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwraca się z prośbą o wysyłanie zgłoszeń na ww. stanowisko na skrzynkę poczty elektronicznej kandydaci@msz.gov.pl, z podaniem nazwy stanowiska w tytule wiadomości. Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko, list motywacyjny i CV w języku angielskim oraz ww. dokument.
Rozpatrywane przez ONZ będą tylko zgłoszenia przekazane on-line, dlatego też kandydaci, niezależnie od tego czy zgłaszają się samodzielnie, czy są nominowani przez państwo członkowskie, są dodatkowo proszeni o wypełnienie wniosku zgłoszeniowego online dostępnego pod powyższym linkiem.
Zgłoszenia powinny być nadsyłane przez pracodawcę po wyłonieniu kandydata/kandydatów zgodnie z właściwymi wymogami wewnętrznymi poszczególnych instytucji w zakresie zgłaszania kandydatów rekomendowanych do pracy w organizacjach międzynarodowych, wraz z oświadczeniem, iż kandydatowi nie były zarzucane żadne czyny związane z naruszeniem praw człowieka lub międzynarodowego prawa humanitarnego.
Zalecane jest również zapoznanie się kandydatów z Informacją stanowiącą wykonanie obowiązku określonego w art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).