W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

OGŁOSZENIE ARCHIWALNE: Nabór na stanowisko Asystenta Sekretarza Generalnego ds. koordynacji rozwojowej ONZ

Termin składania wniosków upływa 19 lipca 2022 r.

Nabór na stanowisko Asystenta Sekretarza Generalnego ds. koordynacji rozwojowej ONZ

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, że Sekretariat ONZ rozpoczął przyjmowanie nominacji na stanowisko Asystenta Sekretarza Generalnego ds. koordynacji rozwojowej (Assistant Secretary - General for Development Coordination) z siedzibą w Nowym Jorku. 

Asystent Sekretarza Generalnego ds. koordynacji rozwojowej wchodzi w skład Global Leadership Team SG, grupy zrzeszającej szefów departamentów i biur Sekretariatu, Komisji Regionalnych, Operacji Pokojowych, Funduszy, Programów, Biur Regionalnych i Krajowych.

Asystent Sekretarza Generalnego ds. koordynacji rozwojowej nadzoruje system rezydentów koordynatorów oraz stoi na czele Biura ds. koordynacji rozwojowej ONZ (Development Coordination Office – DCO).

Kandydaci powinni mieć odpowiednie kompetencje i wiedzę związaną z tematyką. Wymagane jest co najmniej 10-letnie doświadczenie w pracy w obszarze zrównoważonego rozwoju na wyższych stanowiskach kierowniczych, umiejętność strategicznego zarządzania, umiejętności interpersonalne, dyplomatyczne oraz zarządzania zespołem na wysokim poziomie.

Wymagana jest  biegła znajomość języka angielskiego. Wskazana jest również praktyczna znajomość języka francuskiego, natomiast znajomość pozostałych języków roboczych ONZ będzie dodatkowym atutem.

Zgodnie z założeniami ONZ dotyczącymi osiągnięcia parytetu płci, bardzo oczekiwane są zgłoszenia kobiet.

Wynagrodzenia dla tego typu stanowisk wynoszą 188 253 USD brutto (139 747 USD netto) rocznie.

Kandydaci mogą zgłaszać się samodzielnie. Szczegółowe informacje o ww. stanowisku oraz możliwość wypełnienia formularza aplikacyjnego dostępne są pod linkiem: https://www.un.org/sg/en/vacancies/index.shtml

Zgłoszenia może dokonać także Stałe Przedstawicielstwo RP w Nowym Jorku,  jednakże wówczas do zgłoszenia musi być dołączone oświadczenie rządu państwa nominującego, iż kandydatowi nie były zarzucane żadne czyny związane z naruszeniem praw człowieka lub międzynarodowego prawa humanitarnego. W przypadku zgłoszenia indywidualnego kandydat sam zaświadcza, iż nie były mu zarzucane ww. czyny.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwraca się z prośbą o wysyłanie zgłoszeń na ww. stanowisko na skrzynkę poczty elektronicznej kandydaci@msz.gov.pl, z podaniem nazwy stanowiska w tytule wiadomości.

Zgłoszenia powinny być nadsyłane przez pracodawcę po wyłonieniu kandydata/kandydatów zgodnie z właściwymi wymogami wewnętrznymi poszczególnych instytucji w zakresie zgłaszania kandydatów rekomendowanych do pracy w organizacjach międzynarodowych.

Zalecane jest również zapoznanie się kandydatów z Informacją stanowiącą wykonanie obowiązku określonego w art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

{"register":{"columns":[]}}