W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nabór obserwatorów krótko- i długoterminowych na misję obserwacji wyborów UE w Lesotho

28.07.2022

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP uprzejmie informuje, że w związku z wyborami parlamentarnymi w Lesotho, które planowane są na 7 października 2022 roku, Komisja Europejska rozpoczęła nabór 22. obserwatorów długoterminowych (LTOs) i 28. krótkoterminowych (STOs) podczas misji obserwacji wyborów w tym kraju. Termin zgłoszeń w MSZ upływa o północy 5 sierpnia 2022 roku.

Orientacyjny czas trwania misji dla obserwatorów długoterminowych – LTOs:

- 10 września 2022 roku (przylot do Maseru) – 16 października 2022 roku (wylot do Europy); łącznie 37 dni w Lesotho.

Orientacyjny czas trwania misji dla obserwatorów krótkoterminowych – STOs:

- 1 października 2022 roku (przylot do Maseru) – 10 października 2022 roku (wylot do Europy); łącznie 11 dni w Lesotho.

Językiem roboczym oraz sprawozdawczym misji jest angielski.

Warunkiem dokonania zgłoszenia do udziału w misjach obserwacyjnych organizowanych przez Unię Europejską jest zarejestrowanie się w unijnej bazie danych obserwatorów (Election Roster). Przypominamy o obowiązku aktualizacji danych w bazie.

Zgłoszenia wyrażające chęć uczestnictwa w misji należy przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do 5 sierpnia 2022 roku na następujące adresy poczty elektronicznej: mateusz.natkowski@msz.gov.pl oraz kandydaci@msz.gov.pl.

Zgłoszenia przesłane po wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane.

Zgłoszenie powinno zawierać następujące dokumenty:

  • krótki list motywacyjny (maksymalnie 1 strona) uzasadniający chęć uczestnictwa w danej misji, sporządzony w języku sprawozdawczym misji i podpisany przez kandydata;
  • deklarację dyspozycyjności w czasie trwania misji, podpisaną przez kandydata;
  • oświadczenie o bardzo dobrym stanie zdrowia, pozwalającym na wielogodzinną pracę w ciężkich warunkach i wymagającą wysiłku fizycznego, podpisane przez kandydata (zaświadczenie lekarskie na etapie zgłaszania kandydatury nie jest wymagane) oraz deklaracja o gotowości podjęcia ryzyka związanego z ekspozycją na COVID-19;
  • kopie dokumentów potwierdzających znajomość języka/języków wymaganych w danej misji, na poziomie wskazanym w ogłoszeniu. W przypadku braku takich dokumentów, niezbędna jest deklaracja dot. znajomości języka;
  • zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Deklarowane umiejętności, znajomość języków obcych i doświadczenie zawodowe mogę być weryfikowane przez Komisję Europejską za pośrednictwem rozmowy telefonicznej podczas selekcji kandydatów.

Sprawozdanie

Uczestnik misji jest zobowiązany do złożenia sprawozdania w terminie 14 dni od daty powrotu z misji. Informacje wymogach sprawozdania znajdują się w zał. pn. „Sprawozdanie uczestnika misji”.

Wymagania, które powinien spełnić kandydat na obserwatora misji, znajdują się w zał. pn. „Call for Observers EOM Lesotho 2022”.

Zachęcamy do zapoznania się z informację na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych ws. misji obserwacyjnych UE.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, iż przedstawienie Komisji Europejskiej kandydatury na obserwatora przez Polskę nie jest równoznaczne z wyjazdem na misję. Krajowy Focal Point (MSZ) odpowiada jedynie za wstępny etap selekcji kandydatów na obserwatorów na poziomie krajowym, zaś ostatecznego wyboru dokonuje KE spośród zaproponowanych kandydatów.

 

Materiały

`
Call​_for​_Observers​_EOM​_Lesotho​_2022.pdf 1.35MB
{"register":{"columns":[]}}