Informacja o naborach na stanowiska w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO)
ŚWIATOWA ORGANIZACJA WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ (WIPO)
Zasady naboru
Informacje o wolnych stanowiskach pracy w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) publikowane są na stronie internetowej organizacji, a także na stronie Urzędu Patentowego RP (uprp.gov.pl).
Listę aktualnych ogłoszeń o naborze na wolne stanowiska można znaleźć na stronie: https://wipo.taleo.net/careersection/wp_2/jobsearch.ftl?lang=en
Konkursy na wolne stanowiska pracy otwarte są dla osób posiadających obywatelstwo polskie, które nie ukończyły 65. roku życia. Wyłonienie kandydata następuje w oparciu o zasady wolnej konkurencji oraz z poszanowaniem zasady równości płci.
Osoby ubiegające się o stanowiska w WIPO powinny posiadać wyższe wykształcenie przede wszystkim z zakresu prawa, ekonomii, informatyki, poszerzoną wiedzę nt. zagadnień własności intelektualnej, a także władać biegle językiem angielskim (znajomość innego języka oficjalnego ONZ jest atutem). WIPO przeprowadza także nabory na stanowiska administracyjne, tłumaczy, informatyków, itp. Kandydaci muszą posiadać wykształcenie zgodne z wymaganiami określonymi w publikowanych opisach stanowisk.
Szczegółowe informacje na temat kategorii i warunków zatrudnienia znajdą Państwo na stronie organizacji: www.wipo.int/jobs/en/
Proces zgłaszania kandydatur odbywa się w systemie on-line: e-rekrutacja. Kandydaci mogą założyć swój profil na stronie organizacji i w razie potrzeby go modyfikować lub usuwać oraz przeglądać aktualne ogłoszenia.
Kandydaci wyłonieni w procesie rekrutacyjnym są zapraszani na rozmowę kwalifikacyjną oraz na test pisemny odbywający się w Genewie. Proces selekcji może trwać nawet do kilku miesięcy.
Dodatkowe informacje na temat procedury rekrutacyjnej w WTO można znaleźć na stronie organizacji: www.wipo.int/erecruitment/en/