Informacje o aktualnych działaniach prowadzonych przez EFSA
04.04.2024
Publiczne konsultacje na temat obecności związków arsenoorganicznych w żywności
26 marca 2024 r. EFSA rozpoczął publiczne konsultacje odnośnie projektu opinii naukowej w sprawie ryzyka zdrowotnego związanego z obecnością związków arsenoorganicznych o małej masie cząsteczkowej w żywności.
Uwagi do projektu można zgłaszać do 7 maja 2024 r.
Szczegółowe informacje dotyczące konsultacji oraz zasad publikacji uwag i opinii są dostępne na stronie internetowej Urzędu.
Publiczne konsultacje dotyczące tetrabromobisfenolu A i jego pochodnych w żywności
26 marca 2024 r. EFSA rozpoczął publiczne konsultacje na temat projektu opinii naukowej w sprawie zaktualizowanej oceny ryzyka odnośnie tetrabromobisfenolu A (TBBPA) i jego pochodnych w żywności.
Uwagi do projektu można zgłaszać do 7 maja 2024 r.
Szczegółowe informacje dotyczące konsultacji oraz zasad publikacji uwag i opinii są dostępne na stronie internetowej Urzędu.
Publiczne konsultacje dotyczące skumulowanej oceny ryzyka pozostałości pestycydów w diecie
28 marca 2024 r. EFSA rozpoczął publiczne konsultacje w sprawie projektu raportu naukowego na temat konkretnego wpływu na wątrobę istotnego dla przeprowadzenia skumulowanej oceny ryzyka narażenia na pozostałości pestycydów w diecie.
Uwagi do projektu można zgłaszać do 23 maja 2024 r.
Szczegółowe informacje dotyczące konsultacji oraz zasad publikacji uwag i opinii są dostępne na stronie internetowej Urzędu.
Oferta pracy w EFSA
Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności ogłasza nabór na stanowisko kierownika zespołu ds. komunikacji (oferta nr EFSA/X/AD/2024/04).
Zgłoszenia należy przesyłać do 23 kwietnia 2024 r.
Celem niniejszego ogłoszenia jest ustanowienie listy potencjalnych kandydatów, która może zostać wykorzystana w przypadku konieczności przeprowadzenia procesu rekrutacji, gdy powstanie wakat. Lista będzie obowiązywać do 31.12.2025 r.
Program stażowy EFSA w 2024 r.
Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do skorzystania z możliwości ubiegania się o płatne, 12-miesieczne staże oferowane przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności na terenie swej siedziby w Parmie, we Włoszech.
Program stażowy EFSA umożliwia dołączenie do zespołu profesjonalistów uczestniczących w realizacji projektów związanych z bezpieczną żywnością oraz zrównoważonym systemem żywnościowym na terenie Unii Europejskiej. Celem programu stażowego jest promowanie działań EFSA oraz dzielenie się wiedzą oraz umiejętnościami w dziedzinach związanych z misją Urzędu.
Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do kandydatów z UE. Ograniczona liczba miejsc jest również zarezerwowana dla osób spoza UE.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 29 kwietnia 2024 r. EFSA oferuje miesięczne stypendium w wysokości 1.463 euro.
Ankieta EFSA dotycząca mapowania działań, ekspertyz i wiedzy na temat biomarkerów efektu
Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności zainicjował projekt mający na celu wsparcie w opracowaniu wytycznych dotyczących wykorzystania biomarkerów efektu w regulacyjnej ocenie ryzyka narażenia na chemikalia. Biomarkery odpowiedzi biologicznej (efektu) wskazują na wczesną reakcję biologiczną spowodowaną narażeniem na substancję chemiczną lub mieszaninę związków.
EFSA zachęca do wypełnienia dedykowanej temu zagadnieniu ankiety, która dostępna jest na stronie internetowej Urzędu.
Zebrane informacje zostaną wykorzystane w dyskusji podczas warsztatów zaplanowanych w dniach 24-25 czerwca 2024 r. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia zostaną przekazane w późniejszym terminie.
Ostateczny termin wypełnienia ankiety upływa 30 kwietnia 2024 r.