W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Projekt wybrany do dofinansowania w naborze działania 2.3 Bioróżnorodność FEPW, typ projektów I: Korytarze ekologiczne

24.06.2024

Rozstrzygnięty został nabór wniosków projektów do dofinansowania w ramach działania 2.3 Bioróżnorodność, typ projektów I: Korytarze ekologiczne, programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 (FEPW).

Zdjęcie przedstawia mglisty, jesienny poranek nad brzegiem rzeki. Sceneria utrzymana jest w złotej tonacji. Nad horyzontem wstaje słońce, przykryte mgłą. Na pierwszym planie są zarośla, w głębi, na środku zdjęcia widać żurawia kroczącego nad brzegiem zakola rzeki. Po lewej stronie jest logotyp programu Fundusze Europejskie z fioletowym paskiem, charakterystycznym dla programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Poniżej na ciemnofioletowej planszy jest napis: "Projekt rekomendowany do dofinansowania z działania:", a poniżej na jasnofioletowej planszy jest ciąg dalszy napisu: "2.3 Bioróżnorodność, typ I: Korytarze ekologiczne". Na samym dole na białym pasku jest ciąg znaków: FEPW, barw RP i EU oraz logotyp MKiŚ.

Na odbudowę różnorodności biologicznej Doliny Nidy na terenie województwa świętokrzyskiego kwotę 76,5 mln zł dofinansowania z FEPW może otrzymać Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Całkowita wartość projektu wynosi 94,5 mln zł. Środki mają zostać przeznaczone na odbudowę korytarzy ekologicznych i zwiększenie retencji gruntowej.

Wnioski o dofinansowanie można było składać od 6 listopada 2023 r. do 31 stycznia 2024 r.

Dofinansowanie w ramach naboru mogło zostać przyznane na przedsięwzięcia w zakresie udrażniania i przywracania ciągłości korytarzy ekologicznych o znaczeniu ponadregionalnym, m. in.:

  • likwidowanie barier i sztucznych ograniczeń,
  • budowa przepławek (dodatkowo przewiduje się realizację zadań zmierzających do przywrócenia/ polepszenia reżimu hydrologicznego i zwiększenia zdolności retencyjnych),
  • budowa przejść dla zwierząt,
  • łączenie rozdrobnionych kompleksów leśnych w zwarte i ciągłe struktury krajobrazu,
  • inne działania zapewnianiające możliwości migracji osobników gatunków chronionych między cennymi przyrodniczo obszarami z wykorzystaniem rozwiązań ekosystemowych.

Szczegółowe informacje o wynikach naboru znajdziesz na stronie NFOŚiGW: https://www.gov.pl/web/nfosigw/fepw0203-iw01-00223

#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE #FEPW #MKiŚ

{"register":{"columns":[]}}