Patronat honorowy
Zasady udzielania patronatu honorowego przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy.
I. Wskazania ogólne
Niniejsze zasady regulują postępowanie w związku z udzieleniem przez Komendanta Miejskiego Państwowej Staży Pożarnej m.st. Warszawy zwanego dalej „Komendantem”, patronatu honorowego projektowi lub działaniu, zwanych dalej „przedsięwzięciem”, na wniosek organizatora przedsięwzięcia zwanego dalej „organizatorem”.
II. Istota wsparcia honorowego
- Objęcie przedsięwzięcia przez Komendanta patronatem honorowym jest wyróżnieniem, a także wyrazem poparcia dla działań podejmowanych w ramach danego przedsięwzięcia.
- Przedsięwzięcie, które patronatem honorowym obejmuje Komendant musi mieć bezpośredni związek z zakresem działań podejmowanych przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy.
- Komendant może objąć patronatem honorowym przedsięwzięcie o zasięgu, randze i znaczeniu regionalnym i lokalnym, którego cel i forma uzasadniają zaangażowanie autorytetu urzędu Komendanta.
- Patronat honorowy nie może obejmować całokształtu działalności oraz stałej działalności osób i organizacji, a także przedsięwzięć mających charakter komercyjny, lobbystyczny lub reklamowy.
- Objęcie patronatem honorowym nie jest jednoznaczne z zadeklarowaniem osobistego udziału Komendanta w przedsięwzięciu, a także z deklaracją wsparcia materialnego, organizacyjnego lub merytorycznego ze strony Komendanta.
- Decyzja Komendanta w sprawie objęcia honorowym patronatem ma charakter uznaniowy. Nie wymaga tym samym uzasadnienia i nie przysługuje od niej tryb odwoławczy.
- Komendant ma prawo odmówić objęcia patronatem honorowym przedsięwzięcia bez podania przyczyny decyzji odmownej.
- W kwestii przedsięwzięć, które odbywają się cyklicznie, patronat honorowy Komendanta przyznawany jest każdorazowo na bieżącą edycję. Co roku wymagany jest nowy wniosek
o objęcie przedsięwzięcia patronatem honorowym przez Komendanta.
III. Warunki i tryb ubiegania się o objęcie patronatem honorowym
- Organizator składa pisemny wniosek o objęcie przez Komendanta patronatem honorowym przedsięwzięcia (wniosek stanowi załącznik nr 1 do zasad przydzielania patronatu honorowego przez Komendanta Miejskiego PSP m.st. Warszawy) na co najmniej jeden miesiąc przed planowanym dniem rozpoczęcia przedsięwzięcia.
- Wniosek o udzielenie przez Komendanta patronatu honorowego powinien zawierać:
a) nazwę i kompletne dane teleadresowe wnioskodawcy, w tym dane do komunikacji elektronicznej, ze wskazaniem osób odpowiedzialnych za realizację przedsięwzięcia oraz za kontakt;
b) podstawowe dane o przedsięwzięciu, w tym: nazwę, termin, miejsce, cel, określenie zasięgu i przewidywaną liczbę uczestników;
c) listę współorganizatorów oraz patronatów honorowym i medialnych;
d) informacje o źródłach finansowania oraz odpłatności uczestnictwa w przedsięwzięciu.
- Wnioski o objęcie honorowym patronatem Komendanta można przesyłać w następujących formach:
a) za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres:
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy,
ul. Polna 1,
00-622 Warszawa;
b) pozostawiając wniosek w kancelarii ogólnej KM PSP m.st. Warszawy przy ulicy Polnej 1.
c) podpisany skan wniosku za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres:
sekretariatkm@warszawa-straz.pl
- Komendant po zakończeniu rozpatrywania wniosku udziela organizatorowi pisemnej odpowiedzi, jak również może podjąć decyzję o zamieszczeniu na stronie internetowej Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy informacji o objęciu przedsięwzięcia patronatem honorowy.
IV. Korzystanie z udzielonego wsparcia honorowego
- Organizator powiadamia współorganizatorów i uczestników przedsięwzięcia o objęciu przez Komendanta patronatem honorowym, również poprzez zamieszczenie stosownej informacji w materiałach promocyjnych i informacyjnych związanych z przedsięwzięciem.
- W materiałach promocyjnych i informacyjnych organizator zamieszcza informację o objęciu przedsięwzięcia patronatem honorowym Komendanta, uprzednio przesyłając projekt materiałów promocyjnych do zatwierdzenia przez Komendanta na adresy e-mail:
- Organizator przedstawi Komendantowi, drogą mailową, krótkie sprawozdanie o przedsięwzięciu w ciągu 14 dni od dnia zakończeniu jego realizacji.
V. Wycofanie wsparcia honorowego
- Komendant ma prawo do cofnięcia zgody na objęcie patronatem honorowym przedsięwzięcia. Nie wymaga to uzasadnienia. Taka decyzja Komendanta zobowiązuje organizatora do bezzwłocznego wycofania materiałów promocyjnych i informacyjnych zawierających informacje o patronacie honorowym Komendanta oraz zaprzestania posługiwania się informacją o udzieleniu przez Komendanta patronatu honorowego.
Materiały
Wniosek o udzielenie patronatuWniosek_o_udzielenie_patronatu.doc 0.04MB Wniosek o udzielenie patronatu
Wniosek_o_udzielenie_patronatu.pdf 0.12MB