W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SzczepimySię KUJAWSKO-POMORSCY STRAŻACY WSPIERAJĄ NARODOWY PROGRAM SZCZEPIEŃ

04.02.2021

Na zdjęciu dwie kobiety oraz strażak, który jedną z nich trzyma pod rękę. Cała trójka stoi przed schodami przed lecznicą.

W ramach  ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy z województwa kujawsko-pomorskiego pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja jest  prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Gminy wskazywały potrzeby i przekazywały je komendantom miejskim i powiatowym PSP.

Już od poniedziałku 25 stycznia pierwsze osoby miały okazję skorzystać z możliwości transportu realizowanego przez straż pożarną w wielu miejscach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Do dnia dzisiejszego strażacy z naszego województwa wykonali 67 transportów dowożąc na szczepienia 81 Osób.

Strażacy, mając na uwadze bezpieczeństwo własne oraz osób przewożonych, transport wykonują z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wszystkie działania związane z transportem realizowane są bardzo sprawnie oraz z dużym zaangażowaniem. W ramach wsparcia Narodowego Programu Szczepień, kujawsko-pomorscy strażacy zaangażowali się również w dystrybucję materiałów informacyjnych na temat szczepień oraz profilaktyki związanej z COVID-19.

Kto może skorzystać ze specjalnego transportu:

  • osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich,
  • osoby powyżej 70. roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Szczegóły dotyczące organizacji transportu do punktów szczepień >>

Opracowanie: mł. bryg. Arkadiusz Piętak na podstawie materiałów Zespołu Prasowego KG PSP

Zdjęcia: Dariusz Domagalski, Michał Kwaśniewski, mł. ogn. Kacper Kowalczyk

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}