W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Informacja dla osób z niepełnosprawnościami

Aby skutecznie komunikować się z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, osoby niesłyszące lub słabo słyszące mogą:

  1. załatwić sprawę przy pomocy osoby przybranej,
  2. wysłać e-mail na adres: kancelaria@kujawy.psp.gov.pl,
  3. wysłać pismo faksem na nr +48 56 657 57 33,
  4. skontaktować się telefonicznie przy pomocy osoby trzeciej na numer telefonu:
    47 751 20 10,

 

Wybierając formę komunikacji wymienioną w punkcie 1-4 należy podać następujące informacje:

  • imię i nazwisko osoby uprawnionej,
  • adres korespondencyjny wraz z kodem pocztowym,
  • sposób komunikowania się z osobą uprawnioną – wskazanie adresu e-mail, numeru telefonu, numer faksu,
  • przedmiot rozmowy w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej,
  • obecność osoby przybranej / potrzeba zapewnienie usługi tłumacza, ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się PJM, SJM, SKOGN.

 

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami niezbędne do wejścia i wjazdu na teren KW PSP przy ul. Prostej 32 w Toruniu:

  • Wizyta gości w Komendzie Wojewódzkiej PSP:

Budynki KW PSP znajdują się na terenie zamkniętym, opatrzonym furtką z domofonem i szlabanem z domofonem.

  • Wejście na teren Komendy Wojewódzkiej PSP jest od strony ul. Prostej. Przy furtce znajduje się domofon, za pomocą którego można komunikować się ze strażakiem dyżurnym.
  • Wjazd samochodem na teren Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu znajduje się od strony ul. Wały Sikorskiego i jest opatrzony szlabanem oraz domofonem.
  • Wejście główne do budynku Komendy mieści się od strony placu i jest opatrzone tablicą informacyjną z nazwą instytucji oraz godłem narodowym.

Budynek komendy wojewódzkiej PSP w Toruniu stanowi obiekt dwupiętrowy, z dobudowanym jednopiętrowym ciągiem pomieszczeń, w budynku usytuowanym wzdłuż placu.

Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, z ograniczoną możliwością poruszania się. Obiekt nie posiada windy, i nie posiada podjazdów dla wózków inwalidzkich.

Drzwi wejściowe, dwuskrzydłowe, umożliwiają wejście do wiatrołapu, który oddzielony jest od klatki schodowej drzwiami przesuwnymi. Drzwi przesuwne, ze względów wynikających z ochrony obiektu, pozostają zamknięte dla osób z zewnątrz.

Na parterze znajdują się wyłącznie stanowiska pracy służby dyżurnej, do której wstęp osób postronnych jest zabroniony.

Klatka schodowa prowadzi na piętra, gdzie na pierwszym znajduje się kancelaria (biuro podawcze) oraz sekretariat i gabinety kadry kierowniczej komendy. Na drugim piętrze mieszczą się pokoje pracowników wydziałów.

Ciąg gabinetów w budynku, stanowiącym część dobudowaną, mieści się na wysokości piętra i prowadzi do nich długi, wysoki, niezbyt szeroki korytarz. Obie części obiektu – główna i dobudowana, połączone są łącznikiem o różnych poziomach podłogi.

Po przeciwległej części kompleksu budynków komendy, od strony placu, znajduje się drugie wejście do budynku. Jest opatrzone drzwiami dwuskrzydłowymi, które prowadzą do wiatrołapu, oddzielającego pomieszczenie świetlicy od reszty budynku automatycznymi drzwiami przesuwnymi. Wejście nie posiada udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Plac komendy wyposażony jest w obszerny parking. Nawierzchnię placu stanowi kamienna kostka brukowa. Wjazd na plac umożliwiają trzy bramy, dwuskrzydłowe, opatrzone szlabanem. Przy wjeździe znajdują się domofony.

Materiały

KW PSP w Toruniu - tekst odczytywalny maszynowo
KW​_PSP​_w​_Toruniu​_-​_tekst​_odczytywalny​_maszynowo.docx 0.02MB
Tekst łatwy do czytania (ETR)
Tekst​_łatwy​_do​_czytania​_(ETR).pdf 1.08MB

Wideo

{"register":{"columns":[]}}