W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SzczepimySię KUJAWSKO-POMORSCY STRAŻACY WSPIERAJĄ NARODOWY PROGRAM SZCZEPIEŃ

24.03.2021

Zdjęcie przedstawia srebrny, strażacki samochód typu bus widziany z boku, do którego przez otwarte drzwi przesuwne wsiada mężczyzna w jasnej kurtce i niebieskich spodniach. Pomaga mu kobieta stojąca obok i strażak stojący za nim. Wszyscy mają usta zasłonięte maseczkami.

Trwa ogólnopolska akcja szczepień przeciw COVID-19. Strażacy z całej Polski, w tym także strażacy z Kujaw i Pomorza aktywnie włączyli się w akcję. Strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Wszystko jest skoordynowane oraz prowadzone we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

Strażacy, mając na uwadze bezpieczeństwo własne oraz osób przewożonych, transport wykonują z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wszystkie działania związane z transportem realizowane są bardzo sprawnie oraz z dużym zaangażowaniem. W ramach wsparcia Narodowego Programu Szczepień, kujawsko-pomorscy strażacy zaangażowali się również w dystrybucję materiałów informacyjnych na temat szczepień oraz profilaktyki związanej z COVID-19.

Do dnia dzisiejszego strażacy z naszego województwa wykonali 520 transportów dowożąc na szczepienia 586 osób.

Pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Kto może skorzystać ze specjalnego transportu:

  • osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich,
  • osoby powyżej 70 roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Opracowanie: mł. bryg. Arkadiusz Piętak na podstawie materiałów Zespołu Prasowego KG PSP
Zdjęcia: mat. KM/P PSP oraz jednostek OSP

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}