Ogłoszenie konkursu: 4 kwietnia 2025 r.
Rozpoczęcie naboru wniosków: 9 maja 2025 r.
Zakończenie naboru wniosków: 30 czerwca 2025 r. 16:00
Nabór Ścieżka SMART skierowany jest do dużych przedsiębiorstw, planujących realizację kompleksowych projektów na rzecz dostępności z zakresu: prac B+R, wdrożeń innowacji, rozwoju infrastruktury B+R, internacjonalizacji, rozwoju kompetencji pracowników i osób zarządzających przedsiębiorstwem, cyfryzacji i zazieleniania działalności przedsiębiorstw. Realizacja modułu B+R jest obligatoryjna. Pozostałe moduły przedsiębiorstwo może realizować w zależności od potrzeb i specyfiki projektu. Wdrożenie wyników modułu B+R może być sfinansowane w ramach modułu wdrożenia innowacji albo z własnych środków. Projekty muszą wpisywać się w zakres tematyczny naboru.
W naborze mogą wziąć udział duże przedsiębiorstwa samodzielnie występujące o wsparcie projektu. Zgodnie z kryteriami wyboru firmy duże (za wyjątkiem małych spółek o średniej kapitalizacji) muszą zaplanować współpracę z MŚP w ramach projektu, aby uzyskać wsparcie.
Ogłoszenie konkursu: 24 marca 2025 r.
Rozpoczęcie naboru wniosków : 25 kwietnia 2025 r.
Zakończenie naboru wniosków: 25 lipca 2025 r. 16:00
II konkurs Rządowego Programu NUTRITECH – żywienie w świetle wyzwań poprawy dobrostanu społeczeństwa oraz zmian klimatu.
Celem głównym programu jest zwiększenie dostępności produktów i rozwiązań w zakresie prawidłowego żywienia w perspektywie do roku 2030 poprzez wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych, uwzględniając zasady zrównoważonego rozwoju.
Ogłoszenie konkursu: 17 marca 2025 r.
Rozpoczęcie naboru wniosków: 1 kwietnia 2025 r.
Zakończenie naboru wniosków : 29 sierpnia 2025 r. 16:59
Celem inicjatywy EUREKA jest zwiększanie nowoczesności, produktywności i konkurencyjności przemysłu europejskiego. W ramach konkursu GlobalStars będącego inicjatywą oddolną w ramach EUREKI finansowane będą projekty realizowane przez co najmniej dwóch partnerów z dwóch spośród 4 państw i regionu biorących udział w konkursie, w tym z obowiązkowym partnerem-przedsiębiorcą z Tajwanu. Projekty te muszą być ukierunkowane na opracowanie i wdrożenie lub znaczące ulepszenie istniejącej technologii produkcyjnej, wdrożenie nowego produktu lub usługi. Beneficjentami po stronie polskiej mogą być MŚP, duże przedsiębiorstwa oraz organizacje badawcze.
Ogłoszenie konkursu: 14 marca 2025 r.
Rozpoczęcie naboru wniosków: 31 marca 2025 r.
Zakończenie naboru wniosków: 30 kwietnia 2025 r. 16:00
Nabór skierowany jest dla dużych przedsiębiorstw samodzielnie realizujących przedsięwzięcie albo konsorcjów, składających się z co najmniej jednego dużego przedsiębiorstwa i co najmniej jednej organizacji badawczej. MŚP może wziąć udział w przedsięwzięciu jako członek konsorcjum.
Dofinansowanie może zostać udzielone na przedsięwzięcia, których celem jest opracowanie innowacyjnej technologii/rozwiązania (co najmniej w skali kraju) przyczyniającej się do tworzenia rynku w zakresie wykorzystania surowców wtórnych, a rezultat opracowania zostanie wdrożony na rynek (w ramach przedsięwzięcia lub poza nim). Możliwe do sfinansowania będą również przedsięwzięcia wspierające rozwój technologii przyczyniających się do tworzenia rynku surowców wtórnych.
Ogłoszenie konkursu: 4 marca 2025 r.
Rozpoczęcie naboru wniosków: 4 marca 2025 r.
Zakończenie naboru wniosków: 13 maja 2025 r. 12:00
Konsorcjum w ramach trzeciej edycji programu M-ERA.NET składa się z 51 agencji finansujących badania w 36 państwach. Program jest kontynuacją działań prowadzonych dotychczas w programie M-ERA.NET 2.
Celem programu M-ERA.NET 3 jest koordynacja badań naukowych i prac rozwojowych, co przyczyni się do zbudowania silnego środowiska naukowego i wzmocnienia europejskiej gospodarki dzięki wykorzystaniu innowacyjnych materiałów i technologii materiałowych. Międzynarodowe projekty finansowane w ramach M-ERA.NET 3 będą łączyć badania materiałowe z potrzebami przemysłowymi poprzez stymulowanie nowych produktów i procesów produkcyjnych oraz rozwijanie synergii, które mogą być bardzo skuteczne w osiąganiu symbiozy przemysłowej.
Ogłoszenie konkursu: 4 marca 2025 r.
Rozpoczęcie naboru wniosków: 4 marca 2025 r.
Zakończenie naboru wniosków międzynarodowych wstępnych (PO): 29 kwietnia 2025 r. 17:00
Zakończenie naboru wniosków międzynarodowych pełnych (FPP): 17 września 2025 r. 17:00
Drugi międzynarodowy konkurs w ramach partnerstwa Chips Joint Undertaking, którego celem jest m.in.: przyczynienie się do silnego rozwoju przemysłu elektronicznego w Unii Europejskiej, zapewnienie dostępności komponentów i systemów elektronicznych dla kluczowych rynków, utrzymanie Europy w czołówce rozwoju technologii, wypełnienie luki pomiędzy badaniami a eksploatacją, wzmocnienie możliwości innowacyjnych i tworzenie zatrudnienia oraz wzrostu gospodarczego w UE.
Strona programu: Chips JU Strona konkursu: ECS R&I Calls
Ogłoszenie konkursu: 3 marca 2025 r.
Rozpoczęcie naboru wniosków: 7 marca 2025 r.
Zakończenie naboru wniosków: 30 maja 2025 r. 16:00
Strategiczny Program Badań Naukowych i Prac Rozwojowych „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” – GOSPOSTRATEG
Celem głównym Programu GOSPOSTRATEG jest wzrost wykorzystania w perspektywie do 2028 r. rezultatów badań społeczno-ekonomicznych w kształtowaniu krajowych i regionalnych polityk rozwojowych. XII konkurs w ramach Programu ma na celu wybór wykonawców tzw. projektu otwartego, wpisujących się w cały zakres tematyczny Programu Strategicznego GOSPOSTRATEG, który został podzielony na cztery obszary tematyczne.
Ogłoszenie konkursu: 26 lutego 2025 r.
Rozpoczęcie naboru wniosków: 25 kwietnia 2025 r.
Zakończenie naboru wniosków: 30 czerwca 2025 r. 16:00
Wspólne Przedsięwzięcie NCBR i ORLEN S.A. polegające na wsparciu badań naukowych oraz prac rozwojowych dla przemysłu rafineryjno - petrochemicznego
Cel główny realizowany jest poprzez następujące cele szczegółowe:
Ogłoszenie konkursu: 24 lutego 2025 r.
Rozpoczęcie naboru wniosków: 24 lutego 2025 r.
Zakończenie naboru wniosków : 22 maja 2025 r. 17:00
5th EU-LAC Joint Call in STI 2025 ma na celu nawiązanie trwałej i wielostronnej współpracy naukowej między naukowcami z Europy, Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Konkurs jest kontynuacją inicjatywy ERA-NET LAC: Latin America, Caribbean and European Union.
Jego wyniki mają przyczynić się do wdrażania czterech filarów tematycznych wspólnej przestrzeni badawczej utworzonej pomiędzy Unią Europejską a Krajami Ameryki Łacińskiej i Karaibów (Common EU-LAC Research Area), jakimi są: mobilność naukowców, dostępność do międzynarodowej infrastruktury badawczej, rozwijanie współpracy badawczej w zakresie odpowiedzi na globalne wyzwania oraz tworzenie innowacji.
Ogłoszenie konkursu: 31 stycznia 2025 r.
Rozpoczęcie naboru wniosków : 5 lutego 2025 r.
Zakończenie naboru wniosków: 30 maja 2025 r.
Celem naboru konkurencyjnego jest wsparcie uczelni w prowadzeniu działań wzmacniających ich potencjał dydaktyczny poprzez utworzenie i rozwój komórek odpowiedzialnych za podnoszenie jakości procesu dydaktycznego na uczelniach, w tym podnoszących kompetencje lub kwalifikacje kadry prowadzącej dydaktykę lub doktorantów lub doktorantek. FERS